Voľby v Bratislavskom kraji sa začali bez problémov

Bratislava hlási zatiaľ bezproblémový priebeh volieb. Do poslednej chvíle však mali viaceré mestské časti problém s obsadením volebných komisií členmi.

V Bratislavskom kraji začali voľby načas a bez problémov. Všetky volebné miestnosti otvorili. Potvrdila to hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman s tým, že situácia je pokojná a problém sa zatiaľ nevyskytol.

Voľby sa začali

Voliči si v Bratislavskom kraji volia nového predsedu BSK zo 17 kandidátov a 50 poslancov Zastupiteľstva BSK v ďalšom volebnom období z 356 kandidátov.

Bratislava hlási zatiaľ bezproblémový priebeh volieb. Do poslednej chvíle však mali viaceré mestské časti problém s obsadením volebných komisií členmi. „Všetky volebné miestnosti boli otvorené načas a bez komplikácií,“ priblížila Silvia Vnenková z oddelenia komunikácie s verejnosťou na Miestnom úrade v Petržalke. Priebeh volieb bez komplikácií je zatiaľ aj v Novom Meste, Starom Meste, Ružinove, Rači, Devíne, Dúbravke, Karlovej Vsi, taktiež v Záhorskej Bystrici, Vrakuni, Podunajských Biskupiciach i Vajnoroch.

Infolinka

Otázky ľudí ohľadom prebiehajúcich krajských volieb zodpovie infolinka ministerstva vnútra aj Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Celý volebný deň môžu volať na čísla 02/48592312, 02/48592313, 02/48592020 a 02/48592021.

Linky sú určené pre voličov, využiť ich môžu, ak si nevedia rady alebo ak chcú nahlásiť podnet. „Občania sa môžu na linku obrátiť v prípade, že by si nevedeli s nejakou situáciou poradiť, ak by bol problém vo volebnej miestnosti či s dokladmi. Môžu sa na nás obracať aj s podnetmi,“ uviedla zapisovateľka štátnej volebnej komisie Eva Chmelová.

Infolinka už niekoľko dní funguje a občania na ňu už aj volali. Pýtali sa napríklad, čo pre nich znamená, že nedostali oznámenie o mieste konania volieb, na to, či je možné vybaviť si voličský preukaz a ako požiadať o prenosnú volebnú schránku. „Niektorí sa kuriózne pýtali, či nevieme, kde majú volebnú miestnosť,“ doplnila.

Na infolinke poskytujú informácie týkajúce sa voličov, ich práv, povinností či organizačného zabezpečenia volieb. Linka je určená výlučne pre občanov a nebudú na nej poskytované informácie právnickým osobám, médiám, politickým stranám a obciam.

Zdroj: TASR

Odporúčame