Kultúra

Oslávte príchod jari! Čo zažijete počas Festivalu sakúr a umenia?

Príchod jari opäť oslávi v apríli Festival sakúr a umenia. Na čo sa môžeme tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Oslávte príchod jari! Čo zažijete počas Festivalu sakúr a umenia?
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

V Bratislave opäť oslávi v apríli príchod jari Festival sakúr a umenia. Naplánovaný je na piatok a sobotu (12. – 13. 4.) a jeho program sa uskutoční v mestských častiach Karlova Ves a Dúbravka. Ide o kultúrno-spoločenské podujatie, ktoré sa koná v čase kvitnutia japonských čerešní a prispieva k budovaniu slovensko-japonských vzťahov.

Pre každého niečo

„Obdiv ku kráse spája ľudí bez ohľadu na krajinu, v ktorej majú svoje korene. Japonsko sa vyznačuje hlbokým vzťahom k svojej histórii a tradíciám. Som rád, že Bratislavčania čoraz viac objavujú nielen krásu japonských čerešní, ale aj japonskú kultúru, estetiku a spôsob života,“ konštatuje autor projektu Vladimír Grežo.

Súčasťou programu budú tvorivé workshopy, ukážky kaligrafie či bojových umení školy Kurilla Budokan, ale tiež tradičný čajový obrad, japonské stolové hry či módna prehliadka na tému origami. Chýbať nebudú ani výstavy aj vystúpenia žiakov základných umeleckých škôl a detských folklórnych súborov.

Kde sa bude konať?

Miestom konania festivalu v Karlovej Vsi bude Park Suchá Vydrica, v Dúbravke pri amfiteátri v Sade sakúr a umenia na Valachovej ulici, v prípade nepriaznivého počasia v neďalekej ZUŠ E. Suchoňa.

Vyhlasovateľom festivalu je občianske združenie Media v spolupráci s Veľvyslanectvom Japonska v SR, mestskými časťami Karlova Ves a Dúbravka a ďalšími partnermi. K výsadbe sadu v Dúbravke prispelo viacero osobností, ktoré si stromy „adoptovali“. Prvým z podporovateľov sadu sa stal bývalý šéf slovenskej diplomacie Pavol Demeš, ktorý stál tiež pri zrode projektu.

Festival nadväzuje na aktivitu Veľvyslanectva Japonska v Slovenskej republike, v rámci ktorej vysadilo na Slovensku stovky sakúr.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Posted by Karlova Ves - aktuality a informácie, ktoré potrebujete vedieť on Sunday, April 7, 2024
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM