Kultúra

Premietanie, swapy aj tančiarne: Nové Mesto spustí nové formáty podujatí pre dospelých

Bratislavské Nové Mesto spustí tento rok nové formáty kultúrnych podujatí aj pre dospelých.

Ilustračný obrázok k článku Premietanie, swapy aj tančiarne: Nové Mesto spustí nové formáty podujatí pre dospelých
Zdroj: TASR

Ponúknuť by im mestská časť chcela premietanie dokumentárnych filmov, čítačky, tančiarne či swapy. TASR o tom informovali z novomestského miestneho úradu. Na dospievajúcich a dospelých sa chce samospráva zamerať po zavedení pravidelných programov pre deti a rodiny.

Zapoja ich do diania

„Je pre nás dôležité, aby Novomešťania mali vo svojich štvrtiach priestor na živé umenie, kde dokážu komunikovať svoj postoj a uplatniť svoju energiu a tvorivosť. Organizácia takýchto podujatí nie je iba doplnkom dramaturgie mestskej časti, ale aj nutnosťou v snahe rozprúdiť dialóg medzi mladými a zapojiť ich do spoločenského diania,“ skonštatoval starosta Nového Mesta Matúš Čupka.

Na čo sa môžeme tešiť?

Filmový divák sa môže tešiť na premietania súčasného dokumentárneho filmu. Filmy budú zároveň spojené s diskusiami na aktuálne celospoločenské témy. Programy by mali byť realizované pre organizované skupiny a kolektívy v dopoludňajších hodinách, pre širšiu verejnosť zasa podvečer. Mestská časť má pritom v pláne vytvoriť platformu, v rámci ktorej by si dospievajúca generácia vytvorila komunitný priestor na výmenu názorov na rôzne celospoločenské zmeny posledných rokov.

Samospráva nezabúda ani na seniorov. Dom kultúry (DK) na Stromovej ulici plánuje obnoviť stretnutia so spisovateľmi či umelcami. Na mesačnej báze by sa mohli starší obyvatelia stretávať pri knihách a diskutovať s ich autormi či vydavateľmi. DK Kramáre plánuje spustiť Legendárne tančiarne.

Mestská časť avizuje taktiež pravidelné swapy, v rámci ktorých môžu obyvatelia venovať svoje neobnosené oblečenie na ďalšie využitie. Pre milovníkov flóry bude knižnica pri príležitosti Dňa Zeme organizovať v marci swap izbových rastlín.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Twitter.com/Daily News
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM