Recept na dnes

HLASUJTE: Hľadáme najobľúbenejšiu tradičnú bratislavskú pochúťku

Každý kút Slovenska disponuje receptami, ktoré sú charakteristické pre danú oblasť. Hľadáme najobľúbenejšie jedlo z Bratislavy. Hlasujte!

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Hľadáme najobľúbenejšiu tradičnú bratislavskú pochúťku
14
Galéria
Zdroj: TASR

Bratislava bola etnicky rôznorodé mesto, kde stáročia spolu žili Slováci, Nemci, Maďari a Židia. To sa odrazilo aj na tradičnej domácej kuchyni nášho mesta, ktorú ovplyvňovali aj trendy z Rakúska, Francúzska, či z Česka. Preto je veľmi diskutabilné, ktoré z jedál, ktoré v hlavnom meste považujeme za tradičné, je naozaj „naše“.

Najobľúbenejšie jedlo

Bratislava24.sk hľadá najobľúbenejšie jedlo z Bratislavy. Aby sme zistili, ktoré to je, opýtali sme sa vás, našich čitateľov. Bryndzové halušky, maďarský guláš, rezne aj granadír – takýchto tipov bolo naozaj veľa, avšak do hlasovania sa nedostali. Dôvod je jednoduchý. Tieto jedlá nie sú „pravými Bratislavčanmi“.

Poslali ste nám množstvo tipov, z ktorých sme vybrali 7 jedál. Vyberali sme nielen podľa toho, ktoré sa najčastejšie opakovali, ale aj podľa toho, ktoré by mohli byť skutočne bratislavské. Dokonca ste nás prekvapili zaujímavým tipom – chlieb s bravčovou masťou posypaný kryštálovým cukrom, pre mnohých sladká spomienka na detské časy.

Teraz môžete prostredníctvom hlasovania rozhodnúť o tom, ktoré z týchto jedál je najobľúbenejším jedlo z Bratislavy.

Hlasovať môžete do 12. augusta (do 12:00 hod.), kedy zverejníme, ktoré bratislavské jedlo je v hlavnom meste najobľúbenejším. Zároveň sme vyspovedali etnologičku Katarínu Nádaskú, ktorá nám prezradila, ktoré jedlá boli najobľúbenejšie v Prešporku. Máte sa na čo tešiť!

Hľadá sa najobľúbenejšie jedlo z Bratislavy a okolia
14
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM