KAW Rôzne Správy

Tip na výlet: Záhoráčik vás odvezie za skvelými zážitkami. Vyštartuje poslednýkrát v sezóne

Už len pár dní sa môžu turisti povoziť vláčikom, ktorý si to namieri za krásami Záhoria. Vecí na obdivovanie a objavovanie je tam neúrekom.

Ilustračný obrázok k článku Tip na výlet: Záhoráčik vás odvezie za skvelými zážitkami. Vyštartuje poslednýkrát v sezóne
3
Galéria
Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj

Ak ste ešte tento rok nestihli jazdu vláčikom Záhoráčikom, máte poslednú šancu. Obľúbený turistický vláčik končí sezónu v utorok 15. septembra. Máte teda ešte pár dní na to, aby ste spoznali pekné zákutia, ktorými vás povozí na trase z bratislavskej Hlavnej stanice do Plaveckého Podhradia.

Vezmite aj bicykel

Vláčik s obľubou využívajú aj cykloturisti, ktorí mieria do severozápadných svahov Malých Karpát a dolnozáhorských lesov. Záhoráčik vás spolu s dvojkolesovým tátošom odvezie do Sološnice alebo Plaveckého Podhradia, odkiaľ poľahky trafíte napríklad k rozhľadni na Vápennej (Roštún). Nad touto časťou Záhoria sa hrdo vypína Plavecký hrad.

Z obce Kuchyňa sa zas môžete vybrať na vrch Vysoká, z ktorého sa pokocháte nádhernou panorámou Malých Karpát a časti Záhorskej nížiny.

Kuchyňa je tiež východiskový bod pre cykloturistické výlety do Malých Karpát, dostanete sa odtiaľ aj na Zochovu chatu či do Modry. Magnetom v Lozorne je zas gazdovská dedinka Abeland, ale aj vodná nádrž. Z Lozorna je to už len kúsok k obľúbenému salašu v Stupave s názvom Biofarma Príroda. Na svoje si tam prídu milovníci zvierat aj kvalitnej slovenskej kuchyne.

Záhoráčik premáva trikrát denne cez víkendy a štátne sviatky. Východiskovou stanicou je Bratislava-hlavná stanica a konečnou zastávkou Plavecké Podhradie. Vlak je vybavený aj špeciálnym cyklovozňom a prevádzkuje ho Železničná spoločnosť Slovenska.

Podrobnejšie informácie k cestovným poriadkom, ako aj mapu, tipy na výlety, či fotografie nájdete na webe BSK.

Zdroj: BSK

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie