Správy Prezidentské voľby

Pozdáva sa vám nové dispozičné riešenie volebných miestností? Petržalku zaujíma názor voličov

Petržalčania sa môžu vyjadriť, či sa im viac pozdávajú súčasné voľby v školských jedálňach, alebo sú za prinavrátenie pôvodného riešenia.

Ilustračný obrázok k článku Pozdáva sa vám nové dispozičné riešenie volebných miestností? Petržalku zaujíma názor voličov
5
Galéria

V Petržalke sa môžu voliči vyjadriť, ako sa im pozdáva nové dispozičné riešenie volebných miestností v súvislosti so sobotnými prezidentskými voľbami. Mestská časť na sociálnej sieti vytvorila anketu, kde sa obyvatelia môžu vyjadriť, či sa im pozdáva súčasný stav alebo riešenie z predchádzajú­cich rokov.

Znížili počet volebných okrskov

Najmä pre dlhodobo nízky záujem o členstvo v okrskových komisiách znížil miestny úrad počet volebných okrskov z 96 na 56. Zároveň sa však volebné miestnosti presunuli zväčša z tried na viacerých poschodiach do školských jedální, čím sa v mnohých prípadoch znížila bezbariérovosť, a to najmä pre seniorov, mamičky či menej imobilných ľudí. Okrem toho sa zvýšil aj počet volebných zásten, teda miest, kde ľudia označujú volebné lístky. „Zaujíma nás váš názor, aby sme sa vedeli rozhodnúť, či v tom pokračovať aj pri ďalších voľbách,“ zaujíma sa samospráva.

Petržalčania sa tak môžu vyjadriť, či sa im viac pozdávajú súčasné voľby v školských jedálňach, alebo sú za prinavrátenie pôvodného riešenia, teda vytvorenia volebných okrskov v triedach.

Volebné miestnosti v Petržalke
5
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie