Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  20 °C
Správy Prezidentské voľby

Doterajší priebeh volieb vo Vrakuni aj Lamači je bezproblémový a pokojný

V Lamači aj Vrakuni je doterajší priebeh sobotňajšieho prvého kola prezidentských volieb bezproblémový a pokojný.

Zdroj: Dnes24.sk

Doterajšiu účasť voličov na prezidentských voľbách vo Vrakuni ovplyvnilo podľa starostu mestskej časti Martina Kuruca aj počasie. Na druhej strane, v Lamači je vytvorených šesť volebných okrskov. Volebné miestnosti sa nachádzajú na prízemí ZŠ na Malokarpatskom námestí.

Volebná účasť je priemerná

Doterajšiu účasť voličov na prezidentských voľbách vo Vrakuni ovplyvnilo podľa starostu mestskej časti Martina Kuruca aj počasie. „Keď pršalo, chodilo málo ľudí. Ako sa vyjasnilo, prišlo voliť viac ľudí. Teraz je tiež útlm, ale možno neskoršie začnú ľudia ešte chodiť,“ povedal s tým, že volebnú účasť v mestskej časti hodnotí zatiaľ ako priemernú. Vo Vrakuni evidujú pokojný priebeh prezidentských volieb. „Nič mimoriadne sme nezaznamenali,“ podotkol starosta.

Bez problémov voľby prebiehajú aj v mestskej časti Rača. Ľudia chodia podľa Jarmily Ďuríkovej z miestneho úradu v Rači počas celého dňa voliť priebežne. Návaly voličov nezaznamenali. „Stále však máme nejakých voličov vo volebných miestnostiach,“ uviedla.

Hlasovali aj Slováci zo zahraničia

V Lamači, katastrálne najmenšej mestskej časti hlavného mesta, je doterajší priebeh prvého kola prezidentských volieb bezproblémový a pokojný. Informovala o tom Andrea Húšková z lamačského miestneho úradu, poverená organizáciou volieb.

„Okrem voličov s trvalým pobytom v mestskej časti prišlo aj nemálo tých, ktorí hlasovali na voličský preukaz,“ uviedla. „Dokonca v lamačských volebných okrskoch hlasovala i približne desiatka Slovákov zo zahraničia, ktorí už nemajú trvalý pobyt na území SR,“ uviedla o voličoch, ktorí môžu voliť na pas. Prikladajú k nemu čestné vyhlásenie o trvalom pobyte v cudzine.

V Lamači je vytvorených šesť volebných okrskov. Volebné miestnosti sa nachádzajú na prízemí ZŠ na Malokarpatskom námestí.

Výnimkou sú Malacky

Voliči môžu v prvom kole volieb prezidenta SR hlasovať do 22:00 hod. Výnimkou je štvrtý volebný okrsok v Malackách, kde z dôvodu absencie jedného z členov okrskovej volebnej komisie museli začať až s 35-minútovým zdržaním, volebná miestnosť sa tam preto zatvorí až o 22:35 hod. Hlasovať sa dá v 5940 okrskoch, ktoré vytvorilo 2926 obcí. Voľba je dvojkolová, ak nebude prezident zvolený v prvom kole, bude druhé. Naplánované je na 30. marca.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Kandidáti na post prezidenta SR
26
Galéria
Zdroj: TASR