HLASUJTE: Ktorý porevolučný primátor bol podľa vás najlepší a najviac zveľadil mesto?

Už tento víkend si zvolíme nového primátora, ktorý bude viesť Bratislavu nasledujúce štyri roky. Každý predchádzajúci niečo v meste zanechal.

Po nežnej revolúcii v novembri 1989 sa konečne začali na správe vecí verejných podieľať samotní občania. A práve demokratické voľby sú najdôležitejším výdobytkom novembrovej revolúcie. Len netreba zabúdať na to, že spolu so slobodou a demokraciou máme i veľkú zodpovednosť.

Bratislavčania si do dnešných dní v priamych primátorských voľbách zvolili doposiaľ piatich primátorov. Každý z nich prispel niečím k chodu mesta a i vďaka nim sa z Bratislavy stalo lepšie miesto pre život.

Pre osvieženie pamäte vám prinášame pár svetlých momentov mesta

Je toho, samozrejme, viac. Bratislavčania sa ale v priebehu rokov museli vyrovnať aj s rozhodnutiami primátorov, ktoré zaboleli. Medzi také patrí napríklad predaj a zbúranie PKO, výstavba developerských projektov, ktoré nám prerastajú cez hlavu, ale aj nedostatok nájomných bytov, vizuálny smog, kolabujúca doprava a iné.

Bratislava stojí pred mnohými výzvami a začatými projektami, preto to novo zvolený primátor v ďalšom volebnom období nebude mať jednoduché. Komunálne voľby sa uskutočnia už túto sobotu 10. novembra 2018.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk