Bratislavské vianočné trhy zaradil prestížny britský denník medzi TOP trhy v Európe

Rozprávkovo krásne vianočné trhy na Hlavnom námestí ocenil prestížny britský denník. V hlavnom meste Slovenka im veľmi chutilo.

Zemiakové placky, klobásky, vínko, hriatô aj slovenské ľudové umenie. To je len malá ochutnávka z toho, čo očarilo žurnalistku z britského denníka The Guardian na vianočných trhoch na Hlavnom námestí v Bratislave.

Čaro a kvalita trhov

Hlavné námestie v poslednom mesiaci v roku žiari tisíckami svetielok. Nad stánkami plnými dobrôt aj ručne vyrábaných darčekov od šikovných a talentovaných ľudí sa hrdo týči najkrajší živý vianočný stromček v meste a na pódiu sa hneď vedľa neho odohráva takmer každý deň zábavný kultúrny program.

Čaro a kvalitu bratislavských trhov ocenil aj britský denník The Guardian, ktorý zostavil rebríček desiatich najlepších trhov. Bratislava v rebríčku obsadila pekné piate miesto. „V decembri sa rozprávkové námestie slovenského hlavného mesta stáva skutočnou zimnou rozprávkovou krajinou. Malé stánky ponúkajú ručne vyrábané drevené hračky, krásne vyšívané vesty a obrusy, kvalitné slovenské biele vína, včelí vosk, ručne fúkané sklenené ozdoby, ručne maľovaná keramika a ľudové slovenské umenie,“ napísal britský denník.

Britský denník nezabudol osobitne vychváliť ani naše jedlo a pitie. Bodovali najmä zemiakové placky, kačacinka, voňavé klobásky, sladké šišky a vianočné pečivo, aj slovenská medovina, punč či hriatô, nápoja z medu, husacieho tuku a alkoholu.

Nezabudnite, vianočné trhy na Hlavnom námestí v Bratislave budú trvať do 22. decembra.

Zoznam TOP vianočných trhov podľa The Guardian:

  1. Modena, Taliansko
  2. Catania, Sicília
  3. Palma, Malorka
  4. Brašov, Rumunsko
  5. Bratislava, Slovensko
  6. Sofia, Bulharsko
  7. Funchal, Madeira
  8. Münster, Nemecko
  9. Franconia, Nemecko
  10. Valletta, Malta
Zdroj: bratislava.dnes24.sk