V Karlovej Vsi vznikne nový moderný park

Nový park vybuduje hlavné mesto na nevyužívanej ploche pri križovatke ulíc Karloveská a Molecova.

Naposledy sme sa z nového parku v Bratislave tešili na Svoradovej ulici v Starom Meste. O pár týždňov otvoria nový park aj v Novom Meste na Tehelnom poli a onedlho sa dočkajú aj obyvatelia Karlovej Vsi.

Čakajú na povolenie

Návrh nového parku predstavilo hlavné mesto už minulý rok v lete. Park by mal vzniknúť na nevyužívanej ploche pri križovatke Karloveská – Molecova hneď za čerpacou stanicou. „Našou ambíciou je spraviť z tohto priestoru moderný park, oddychový a relaxačný priestor, aby sme tak zlepšili ponuku verejných priestorov v Karlovej Vsi a aby sa obyvatelia mohli tešiť z ďalšieho pekného miesta v Bratislave,“ povedal vtedy primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Karlovešťania si však musia ešte chvíľu počkať. Ako redakciu Bratislava24.sk informovala Katarína Kohútiková z bratislavského magistrátu, realizácia parku na Molecovej ulici je momentálne v procese stavebného konania. „Po vydaní potrebného povolenia bude vysúťažený zhotoviteľ a následne sa začne s realizáciou projektu,“ doplnila Kohútiková.

Súčasťou budúceho parku v Karlovej Vsi bude relaxačné vybavenie pre deti ako detské preliezačky či rôzne hracie prvky a lavičky na sedenie. Priestor bude, samozrejme, skrášľovať „bohatá“ zeleň.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk