Samospráva

V Karlovej Vsi budete môcť tráviť čas v modernom parku

V bratislavskej mestskej časti Karlova Ves chce hlavné mesto pri križovatke ulíc Molecova a Karloveská vybudovať moderný park.

Ilustračný obrázok k článku V Karlovej Vsi budete môcť tráviť čas v modernom parku
Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava

V bratislavskej mestskej časti Bratislava-Karlova Ves by mal vzniknúť nový park na nevyužívanej ploche pri križovatke Karloveská – Molecova hneď za čerpacou stanicou.

Mesto za týmto účelom pripravuje spracovanie projektovej dokumentácie, na základe ktorej bude možné projekt zrealizovať. Bratislava24.sk o tom informovala hovorkyňa hlavného mesta Ivana Skokanová.

Oddychový a relaxačný priestor

„Našou ambíciou je spraviť z tohto priestoru moderný park, oddychový a relaxačný priestor, aby sme tak zlepšili ponuku verejných priestorov v Karlovej Vsi a aby sa obyvatelia mohli tešiť z ďalšieho pekného miesta v Bratislave. Chceme takto pokračovať vo zveľaďovaní bratislavských verejných priestranstiev a rozširovať možnosti na trávenie voľného času na verejných plochách všade tam, kde sa to dá,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Hlavé mesto v súčasnosti pripravuje projekt revitalizácie.

Bude potrebné spraviť geodetické zameranie vrátane vytýčenia inžinierskych sietí, dendrológiu existujúcich stromov, terénne modelácie, navrhnúť sadovo-architektonické riešenie plochy na území budúceho parku a vyčísliť rozpočet. Následne sa obstará zhotoviteľ potrebných úprav a pristúpi sa k samotnej realizácii. Hlavné mesto by chcelo tento park vybudovať v priebehu prvej polovice roku 2017.

Na mieste by sa mal vytvoriť park, ktorého súčasťou bude relaxačné vybavenie pre deti ako detské preliezky či rôzne hracie prvky, lavičky na sedenie, sadovnícke úpravy, výsadba zelene, úprava terénnych nerovností a podobne.

Mesto vybuduje park aj v centre

Obdobným spôsobom chce hlavné mesto vybudovať park aj na súčasnom parkovisku na Komenského námestí v Starom Meste. V súčasnosti prebieha príprava podkladov, zisťovanie inžinierskych sietí, identifikácia podzemných objektov vo vlastníctve SND a podobne.

Vedenie hlavného mesta má ambíciu revitalizovať viaceré verejné priestory. Revitalizačné projekty boli pripravené vo viacerých lokalitách Bratislavy: revitalizácia vonkajšieho priestoru areálu Bratislavského hradu (známeho ako hradný vrch – už zrealizované), revitalizačné práce na úprave podmostia Mosta SNP (práve v procese), obnova historických pamiatok (oprava fasády na kláštornom kostole Klarisiek – už zrealizované, oprava fasády na Mirbachovom paláci – v príprave, oprava hodín na Radničnej veži – už zrealizované), komplexné opravy chodníkov a ciest a ďalšie.

Čítajte aj: Viete, že Bratislava má svoj nultý poludník?

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM