Správy Komunálne voľby

Petržalčania si vybrali jednoznačne: Post starostu obhájil Ján Hrčka, TOTO sú jeho prvé slová

Petržalka zostane po voľbách bez zmeny na kresle starostu.

Ilustračný obrázok k článku Petržalčania si vybrali jednoznačne: Post starostu obhájil Ján Hrčka, TOTO sú jeho prvé slová
Zdroj: Bratislava - Petržalka

Starostom bratislavskej mestskej časti Petržalka sa opäť stal Ján Hrčka. Získal 77,2 percenta hlasov. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom SR.

Vo voľbách dostal Ján Hrčka 23 120 hlasov, za ním s veľkou medzerou zaostala Elena Pätoprstá s počtom 4 172 hlasov a najmenej hlasov získal Martin Kližan – 2 657.

Zvolení poslanci sú z koalície Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, okrem Milan Vetrák v 4. obvode a Libuša Nicholson v 3. obvode.

Dobehne, čo nestihol

Všetkým veľmi pekne ďakujem za účasť, trpezlivosť pri čakaní, ktoré vzniklo spojením volieb ako aj chybným rozhodnutím o počte zástien vo volebných miestnostiach. Aj keď sme ich žiadali viac, štát ako obvykle poslal len tri a my sme neboli dostatočne dôsledný – mrzí ma to. Urobím všetko preto, aby sa už takáto chyba neopakovala,“ napísal v nedeľu ráno na sociálnu sieť Hrčka.

Poďakoval aj viac ako 23 000 ľuďom, ktorí mu dali svoj hlas a dôveru. „Budem sa maximálne snažiť ďalej zlepšovať veci a dobehnúť čo najviac z toho, čo je zanedbané ako aj z toho, čo som za predchádzajúce štyri roky nestihol,“ dodal Hrčka.

Zastupiteľstvo

V miestnom zastupiteľstve bratislavskej Petržalky získala koalícia Team Bratislava, PS a SaS drvivú väčšinu. Do 35-členného zastupiteľstva sa dostali len dvaja kandidáti, ktorí sa o hlasy voličov uchádzali s podporu iných strán či hnutí. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov volieb.

Za Team Bratislava, PS a SaS sa do miestneho zastupiteľstva dostala Viera Némethová, Michal Kubinský, Jozef Vydra, Natália Podhorná, Polat Elalmis, Adam Sarlós, Andrej Kalina. Taktiež Michal Sabo, Tatiana Kratochvílová, Ivan Halmo, Ján Karman a Zuzana Kolman Šebestová.

Koalíciu bude v poslaneckom zbore zastupovať aj Iveta Jančoková, Gabriela Fulová, Milan Polešenský, Pavol Škápik, Richard Vilkus, Ladislav Točka. Rovnako aj Daniel Klimovský, Michala Kozáková, Pavol Záhradný, Marek Tydor, Michaela Ondrejkovič, Adam Pekár, Pavol Peceň, Juraj Valocsay a Vladimír Weber. Team Bratislava, SaS a PS budú reprezentovať aj Jakub Kuruc, Peter Lošonský, Lenka Milincká, Gréta Gregorová, Alica Hájková a Zdenko Pek.

Výnimkou sú dvaja kandidáti, ktorí sa do zastupiteľstva dostali s podporou iných strán či hnutí. Ide o Libušu Nicholson (Starostovia a nezávislí kandidáti) a Milana Vetráka (Nova, OKS, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, OĽANO).

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM