Správy Samospráva

Na hlavnej stanici bude zázemie pre utečencov z Ukrajiny, MHD sa odvezú ZADARMO

Pracovníci mesta i dobrovoľníci už na hlavnej stanici a v jej okolí pomáhajú. Čo všetko hlavné mesto poskytne utečencom?

Ilustračný obrázok k článku Na hlavnej stanici bude zázemie pre utečencov z Ukrajiny, MHD sa odvezú ZADARMO
Zdroj: Bratislava - Magistrát

Na hlavnej železničnej stanici v Bratislave vytvoria zázemie pre utečencov z Ukrajiny, aby mali okrem potrebných informácií k dispozícii aj dôstojný priestor s čakárňou a hygienickými zariadeniami.

Pomoc Ukrajincom

Na sociálnej sieti to uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo. Zároveň informoval, že pracovníci mesta i dobrovoľníci už na hlavnej stanici a v jej okolí už pomáhajú.

„Naši dobrovoľníci im poskytujú základné informácie, pomáhame im v spojení s políciou, mestským terénnym tímom, organizáciami Kto pomôže Ukrajine? a Liga za ľudské práva. K riešeniu krízovej situácie sa pripájajú aj ďalšie organizácie a tímy,“ spresnil.

Od utorka (1. 3.) zaviedol Dopravný podnik Bratislava pre Ukrajincov cestovanie bratislavskou mestskou hromadnou dopravou zdarma.

„Mesto, mestské časti, súkromné spoločnosti a rôzne organizácie zorganizovali od štvrtka (24. 2.) množstvo zbierok vecí, z ktorých časť už smeruje na východ. Alokovali sme tiež v rozpočte mesta 100-tisíc eur určených na prvú vlnu humanitárnej pomoci Ukrajine,“ priblížil bratislavský primátor.

Ubytovanie

Časť prichádzajúcich ľudí z Ukrajiny už podľa jeho slov využíva ubytovacie kapacity, ktoré pre tento účel poskytlo mesto. Magistrát pracuje na zabezpečení ďalších azylových priestorov.

Na autobusovej stanici na bratislavských Mlynských nivách zriadil v utorok jej prevádzkovateľ – Slovak Lines infopoint pre utečencov z vojnou zasiahnutej Ukrajiny. Infopoint poskytuje prichádzajúcim Ukrajincom všetky potrebné informácie, vrátane možností ubytovania či transferu.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM