KAW Správy Samospráva

Bratislavská župa je pripravená na krízový scenár. Ponúka lôžka na doliečenie pacientov

Bratislavský samosprávny kraj chce takto pomôcť nemocniciam uvoľniť lôžka pre akútne prípady.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavská župa je pripravená na krízový scenár. Ponúka lôžka na doliečenie pacientov
31
Galéria
Zdroj: TASR

Ak nemocnice pre šíriaci sa koronavírusu nebudú mať dosť kapacít, župa vo svojich zariadeniach ponúkne pacientom z oddelení dlhodobo chorých možnosť doliečiť sa. Túto službu bude kraj aj platiť.

Záložné lôžka

Kraj má v Bratislave už dnes pripravených 120 lôžok a 10 záložných lôžok je v Pezinku. „Budeme v nich umiestňovať bežných pacientov, ktorí týmto vytvoria priestor pre akútne prípady,“ uviedol župan Juraj Droba.

Podmienky pre poskytnutie takýchto lôžok sú, že musí ísť o obyvateľov Bratislavského samosprávneho kraja, majú sa kam vrátiť a v domácom prostredí sa o nich má kto postarať. Ich zdravotný stav si však vyžaduje niekoľko dní doliečenia a doliečenie nebude trvať viac ako dva týždne.

Krízový štáb

„Na župe zasadá každý deň krízový štáb a snažíme sa byť o krok vpred. Už dnes myslíme na to, koľko pacientov s COVID-19 môže byť o týždeň či mesiac,“ vyhlásil Juraj Droba.

Bratislavský kraj už obstaral 30 tisíc kvalitných rúšok zo 100 percentnej egyptskej bavlny so strieborným vláknom určených aj pre opakované použitie. Rúška je možné prať a sú odolné voči baktériám a vírusom. „Okrem rúšok z vlastných zdrojov od dnes začína kraj distribuovať ochranné pomôcky, ktoré zabezpečila Správa štátnych hmotných rezerv. Ide o chirurgické rúška, chirurgické rukavice a návleky,“ informoval.

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM