Rôzne Správy

Koronavírus: Bratislava zriadila rodičovskú linku podpory

Opatrenia na spomalenie šírenia nového koronavírusu priniesli podľa mesta Bratislava zásadné zmeny v živote každého.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Bratislava zriadila rodičovskú linku podpory
62
Galéria
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Mesto Bratislava v spolupráci s detskými psychologičkami a dobrovoľníčkami zriadilo na čísle 0800 242 333 b­ezplatnú rodičovskú linku podpory. Magistrát tak chce pomôcť a poradiť rodičom, ktorí pre opatrenia na zamedzenie šíreniu nového koronavírusu ostávajú s deťmi doma.

Vzácne rady

Opatrenia na spomalenie šírenia nového koronavírusu priniesli podľa mesta Bratislava zásadné zmeny v živote každého. Školy sú zatvorené, ľudia sa snažia čo najviac zostať doma a čo najviac sa vyhnúť priamemu kontaktu s inými ľuďmi, s ktorými nie sú v spoločnej domácnosti či v práci.

„Na jednej strane máme viac času na svojich najbližších. Časom však udržiavať domáci režim s deťmi plnými energie môže byť čoraz náročnejšie. Najmä, ak sa vaša domácnosť ocitne v povinnej domácej karanténe,“ podotkol magistrát.

Ako si zadeliť deň

Práve preto bola zriadená bezplatná telefonická linka podpory pre rodičov. Funguje zatiaľ medzi 14:00 a 17:00 hod. a na linke sa budú môcť rodičia poradiť napríklad, ako sa učiť s dieťaťom doma, ako si zadeliť deň, čo robiť, keď si dieťa odmieta robiť domáce úlohy a podieľať sa na chode domácnosti.

Taktiež ako s dieťaťom komunikovať o spoločenskej situácii a rizikách nového koronavírusu. Rovnako môžu rodičia zistiť, čo robiť, ak dieťa nechce nosiť ochranné rúško, prípadne sa príliš bojí.

Bratislavská samospráva žiada, aby rodičia linku využívali na rady, ktoré priamo súvisia s dosahom opatrení pre nový koronavírus a ich deťmi.

KORONAVÍRUS - Fotografie zo slovenských miest
62
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM