Od Vás

HLASUJTE: Ako sa vám pozdáva vianočná výzdoba na Hlavnom námestí?

Bratislavčania vianočné trhy milujú. Tento rok sa však viacerým výzdoba na Hlavnom námestí zdá skromnejšia ako inokedy.

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Ako sa vám pozdáva vianočná výzdoba na Hlavnom námestí?
22
Galéria

Bratislava sa na vianočné trhy poctivo chystá každý rok. Napriek tomu, že kultúrny program je skvelý a ponuka stánkov pestrá, viacerí naši čitatelia si všimli, že niečo nie je úplne tak, ako bývalo. Výzdoba stromčeka a celého Hlavného námestia je o niečo chudobnejšia ako po iné roky.

Lesk či bieda?

Pri pohľade na stromček, ktorý stojí pri Starej radnici, je na prvý pohľad zrejmé, že osvetlenie aj výzdoba sú skromnejšie. Stačí si porovnať fotografie s minulým rokom. Jeden z našich čitateľov nám poslal fotografie z iných hlavných miest okolitých krajín s tým, že rozdiel v bohatosti výzdoby je zjavný.

Zaujímal nás názor bratislavského magistrátu, ktorý je za výzdobu Hlavného i Františkánskeho námestia zodpovedný. „Vianočná ozdoba býva prispôsobená parametrom stromčeka, na ktorom tento rok visí 40 červených lesklých gúľ s vysokou odrazivosťou svetla v dennom i nočnom obraze v kombinácii so svetelnými reťazami bielej teplej a bielej studenej farby s efektom „ padajúceho“ svetla (na 1 meter vychádza cca 120 svetielok),“ informovala nás hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

50-tisíc svetielok

Zuzana Onufer ďalej pripomenula, že v rovnakej svetelnej kombinácii sú vyzdobené aj okolité vianočné stánky. Celkovo sa v predradničnom priestore nachádza cca 50-tisíc svetelných prvkov. Maximiliánova fontána je vyzdobená závesmi s padajúcim svetlom rovnakej farby ako na vianočnom strome.

„Rovnaký charakter výzdoby je realizovaný aj na Františkánskom námestí. Na susednom Primaciálnom námestí oproti minulému roku pribudli svetelné gule v 3D, ktoré nadväzujú na „zavesenú guľovú výzdobu“ na Klobučníckej ulici so svetelným transparentom pozývajúcim na mestské vianočné trhy,“ dodala hovorkyňa.

Výzdoba Hlavného námestia
22
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM