KAW Od Vás Správy

Potemkinovský náter na Moste SNP: Kedy bude konečne všetko, ako má byť?

Prejsť sa po lávke cez Most SNP bolo občas priam adrenalínovým zážitkom. Mesto sa však v minulom roku pustilo do opráv a v októbri bola veľká časť prác hotová.

Ilustračný obrázok k článku Potemkinovský náter na Moste SNP: Kedy bude konečne všetko, ako má byť?
Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu

Pri prechádzaní cez Most SNP si náš čitateľ všimol, že „strop“ (spodná časť mostovky) nie je v poriadku a náter opadáva. Keďže bola lávka rekonštruovaná iba nedávno, vyzerá to na prvý pohľad ako nekvalitná práca zhotoviteľa.

Zatiaľ iba natreté

Keďže lávku po rekonštrukcii otvorili pred dvomi mesiacmi, s otázkou, ako to, že náter opadáva, sme sa obrátili na magistrát. „Práce na rekonštrukciách lávok na moste nezahŕňali obnovu náteru spodnej časti mostovky (teda stropu) na Moste SNP. Rekonštrukcia zahŕňala hlavne opravu pochôdznej vrstvy lávky pre peších,“ odpovedala Bratislava24 hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Opravy budú pokračovať

Ako sme sa dozvedeli, obnova spomínaného náteru spodnej časti mostovky je v pláne už onedlho. „Po dohode so zmluvným dodávateľom a zabezpečení vhodného postupu prác v súlade s vhodnými poveternostnými podmienkami, budú práce opravy náteru realizované tento rok,“ doplnila Rajčanová.

Čo sa zatiaľ urobilo?

Lávka na Moste SNP v minulom roku postupne prešla viacerými opravami, pri ktorých sa odstraňoval poškodený povrch asfaltového krytu. Museli tiež vymeniť poškodené časti nosnej oceľovej konštrukcie a vymeniť poškodené plechy a hrdzavé pätky na zábradlí.

Čerešničkou na torte bola povrchová úprava zábradlia s protikoróznym náterom a tiež nevyhnutná povrchová ochrana všetkých oceľových konštrukcií na moste ekologickými hmotami a aplikácia hydroizolačnej vrstvy.

Lávky na Moste SNP však ešte nie sú v stopercentnom stave. „Zostávajúce nedostatky, povrch kamennej dlažby a schodisko na rampe zo strany Starého Mesta budú tiež opravené,“ sľubuje primátor.

Zdroj: Jaroslav Dovala

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM