Rôzne

Voľne pustený pes zahrdúsil ďalšiu srnu

Tragický prípad sa stal cez víkend v lese medzi Lamačom a cestou na Kačín.

Ilustračný obrázok k článku Voľne pustený pes zahrdúsil ďalšiu srnu
Zdroj: FB Lamačania

Psy bez vôdzky sa nesmú pohybovať v lese, upozorňujú na to poľovníci. Bohužiaľ v poslednom čase sa v lesoch okolo Bratislavy odohralo viac prípadov, keď na takéto porušovanie povinností majiteľov psov doplatili lesné zvieratá.

Zatiaľ posledný sa odohral medzi Lamačom a Kačín. Voľne pobehujúci pes tam zaútočil a dohrýzol srnku. Potvrdzujú to aj zverejnené fotografie na sociálnej sieti.

Psa odohnali palicami

„Psa sa nám podarilo palicami odohnať, ale už bolo neskoro a srnka ostala ležať pri potoku. Udalosť sme ohlásili na polícii. Krátko pred udalosťou sme streli chlapa, ktorý do lesa išiel s dvoma psami a jedného pustil na voľno. Bol to ten pes, ktorý srnku dohrýzol. Na krku mal obojok na sledovanie polohy. Majiteľ sa nikde na okolí nenachádzal, takže mu zrejme bolo jedno, čo jeho pes robí,“ opísal situáciu na Facebooku Juraj Velický.

Majitelia a chovatelia nesmú púšťať svoje domáca zvieratá bez dozoru v domnienke, že ich pes alebo mačka určite nespôsobia žiadnu škodu, upozorňuje Slovenská poľovnícka komora (SPK).

„Poľovníci sú neskôr neprávom obviňovaní, že podľa zákona o poľovníctve zasiahnu a odstrelia pytliačiaceho psa,“ tvrdí SPK.

Zdroj: FB Lamačania

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Najčítanejšie