Krimi

Po streľbe na psa sa muž so zbraňou v ruke vyhrážal aj jeho majiteľke

Majiteľka psa preskočila oplotenie pozemku a išla si ho zobrať, avšak muž stále držal strelnú zbraň a začal sa jej vyhrážať. Údajne mal po nej aj vystreliť.

Ilustračný obrázok k článku Po streľbe na psa sa muž so zbraňou v ruke vyhrážal aj jeho majiteľke
Zdroj: TASR

V pondelok (7. 10.) popoludní došlo v záhradkárskej oblasti Žabí majer v Bratislave k streľbe. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Streľba a vyhrážanie

Podľa doterajších informácií mal 35-ročný muž strelnou zbraňou na jednom z pozemkov postreliť a zraniť psa. Zviera na následky zranenia zakrátko uhynulo. Majiteľka psa preskočila oplotenie pozemku a išla si ho zobrať, avšak muž stále držal strelnú zbraň a začal sa jej vyhrážať. Údajne mal po nej aj vystreliť.

Po príchode policajtov na miesto incidentu vyšli zo záhradného prístreška spomínaný muž a 29-ročná žena so strelnými zbraňami. „Žena nereagovala na opakované výzvy na upustenie zbrane, preto zasahujúci policajt použil v súlade so zákonom varovný výstrel zo služobnej zbrane do vzduchu. Až potom zbraň upustila a začala so zasahujúcimi policajtmi spolupracovať,“ uviedol Szeiff.

Obidvoch ľudí obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajné oddelenie. Ženu po vykonaní potrebných úkonov prepustili na slobodu. Vyvodenie trestno-právnej zodpovednosti voči nej bude predmetom vyšetrovania. Muža na základe dôkazov obvinili z trestného činu nebezpečného vyhrážania.

Ilustračný obrázok

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie