Rôzne

TOP 5 tém týždňa: Zlízli si to najlepšie prevádzky so zmrzlinou i lekári

Uplynulý týždeň bol bohatý na zaujímavé udalosti. Horúčavy a zmrzlina patria k letu. A práve tieto dve kombinácie článkov dominovali u našich čitateľov.

Ilustračný obrázok k článku TOP 5 tém týždňa: Zlízli si to najlepšie prevádzky so zmrzlinou i lekári
7
Galéria

Počas horúčav prijali nemocnice v Bratislave špeciálne opatrenia

Horúčavy sú ťažšie znesiteľné najmä pre ľudí, ktorí sú chorí a sú v nemocniciach. Klimatizované izby v slovenskom zdravotníctve nie sú samozrejmosť. Počas horúcich dní prijali zdravotnícke zariadenia špeciálne opatrenia. Medzi mimoriadne opatrenia aj pravidelná kontrola tepelných pomerov na klinikách.

Z neurochirurgie na Kramároch odchádzajú viacerí lekári

Z neurochirurgickej kliniky Nemocnice L. Dérera na bratislavských Kramároch odchádzajú štyria lekári. V súčasnosti im plynie dvojmesačná výpovedná lehota. Dôvodom majú byť nezhody s vedením kliniky.

Ktoré projekty podporí krajská samospráva? Do hlasovania sa môžete zapojiť aj vy

Obyvatelia Bratislavského kraja môžu od štvrtka do 27. augusta rozhodovať o tom, ktoré projekty podporí krajská samospráva v rámci participatívneho rozpočtu. Vyberať si môžu zo 135 projektov, ktoré sa uchádzajú o hlasy verejnosti.

Rozhodli ste o najlepšej zmrzline v Bratislave. Musíte za ňou cestovať ďalej od centra

Cukrárne a zmrzlinárne sa v súčasnosti predbiehajú v tom, kto namieša originálnejšiu a chutnejšiu ľadovú pochúťku. Poľahky tak nájdete vychytávky ako zmrzlinu so zeleným čajom, šípkovú, makovú, levanduľová, chilli či rôzne sorbety namiešané z ovocia od výmyslu sveta. Výnimkou nie je ani zmrzlina vegánska, bezlepková alebo bez éčok.

Chcete kúpiť trolejbus? Nie je to nemožné, dopravný podnik odpredáva ojazdené vozidlá

Ak patríte k milovníkom starých vozidiel a mali by ste záujem odkúpiť ojazdený autobus alebo trolejbus, teraz máte jedinečnú príležitosť. Bratislavský dopravný podnik aktuálne ponúka na odpredaj 95 pojazdných i nepojazdných vozidiel.

Zmrzlina
7
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie