Kultúra

Tipy na víkend: V Bratislave štartujú obľúbené vianočné trhy!

Mestské časti Bratislavy v piatok rozsvietia vianočné stromčeky na vianočných trhoch. Tohtoročnou novinkou v meste bude 33-metrové ruské kolo a ekologické klzisko!

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: V Bratislave štartujú obľúbené vianočné trhy!
7
Galéria

Vianočné trhy v Eurovea

K Vianociam patrí pravá cigánska, vianočný punč aj jablková štrúdľa. V ponuke stánkov na vianočných trhoch pred Euroveou nájdete tradičnú cigánsku, domáce klobásy, špízy, grilované syry, zemiakové placky, langoše i domáce lokše. Varené vínko, tradičná medovina a mnoho druhov alko i nealko punčov vás určite zahrejú. Vychutnajte si to všetko na námestí Eurovea a strávte tak príjemný čas v kruhu rodiny a známych.

Navštíviť môžete aj vianočné stánky, ktoré nájdete vo vnútri v nákupnom centre pri vianočnom stromčeku.

do 23. decembra / námestie pred Euroveou / vstup voľný

Dni architektúry a filmu

Druhý ročník podujatia Dni architektúry a filmu bude zameraný na prezentáciu domácich a medzinárodných dokumentov a hraných filmov o architektúre, dizajne a urbanizme. Tematicky bude aktuálny ročník festivalu patriť aj významnej novembrovej udalosti – 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Cieľom festivalu je rozširovať povedomie o súčasnej kvalitnej architektúre, vyznamných architektoch a ich tvorbe, taktiež aj rozširovať povedomie o problematike vízii miest, sociálnych a enviromentálnych témach prostredníctvom filmových dokumentov.

Podrobný program nájdete TU.

do nedele / Staromestské centrum KaV – Pistoriho palác / vstup voľný

Vianočné trhy na Duláku

Vianočné trhy na Duláku prinesú Bratislavčanom nový komorný, alternatívny a lokálny vianočný trh v centrálnom priestore Dulovho námestia v Ružinove, ktorý bude dopĺňať ponuku celomestských vianočných trhov v Starom Meste. Prínosom bude komornejšia a útulnejšia atmosféra, pričom podujatie sa bude orientovať skôr na domácich návštevníkov ako turistov a bude slúžiť viac pre potreby lokálnej komunity v Ružinove.

Kompletný program nájdete TU.

do 22. decembra / Dulovo námestie / vstup voľný

Vianočný Ružinov

Atmosféra Vianoc už prichádza do Ružinova. Obyvatelia Bratislavy, ale i turisti si budú môcť vychutnať Vianočný Ružinov z 33-metrovej výšky ruského kolesa alebo si zakorčuľovať na bezplatnom ekologickom klzisku.

Každú nedeľu o 16:00 hod. zapália predstavitelia farností z Ružinova spolu s ružinovských starostom adventnú sviecu. Pripravený je aj kultúrny program a tradičné občerstvenie.

do 22. decembra / ruské koleso: pondelok – nedeľa od 10:00 – 20:00 hod., verejné klzisko: pondelok – piatok od 14:00 – 21:00 hod., sobota – nedeľa od 10:00 – 21:00 hod., vianočné stánky: pondelok – piatok od 14:00 – 21:00 hod., sobota – nedeľa od 10:00 – 21:00 hod. / pred DK Ružinov / vstup voľný

Staromestské vianočné trhy

Na Hviezdoslavovom námestí zažiari vianočný stromček už tradične pred historickou budovou SND. Slávnostný program sa začne o 18:00 hod. Hlavnou hviezdou večera bude hudobná formácia Traditional Club Revival.

Až do 22. decembra budete môcť na pódiu trhov na „Hviezdku“ obdivovať rôzne hudobné hviezdy a hviezdičky. Štvrtky budú venované staromestským aj župným školám a vystúpeniam ich žiakov.

Piatky až nedele, vždy od 17:00 hod., budú patriť umelcom aj kapelám. Počas adventných nedelí od 1. decembra sa vždy o 18:00 hod. na námestí zapáli adventná svieca.

do 23. decembra / Hviezdoslavovo námestie / vstup voľný

Vianočné trhy Bratislava

Vianočný program odštartuje na Hlavnom námestí dnes o 16:00 hod. koledami s rozprávaním o Vianociach. Neskôr čaká návštevníkov prekvapenie v podobe odhalenia ilustrácií na sklenom priečelí radnice a vystúpenie detí zo ZUŠ Jozefa Kresánka. Môžete sa tešiť aj na slávnostné otvorenie Vianočného remeselného jarmoku či sprístupnenie živého Betlehemu.

Od 17:00 do 19:00 hod. bude pokračovať program otvorením vianočného trhu v sprievode skupiny Funny Fellows a moderovaných vstupov Ludwiga Bagina.

Podrobný program Hlavných vianočných trhov nájdete TU.

do 22. decembra / Hlavné námestie / vstup voľný

Dúbravský jesenný swap

Nenechajte si ujsť prvý Dúbravský swap, tentokrát jesenného dámskeho oblečenia. Ide o ekologický spôsob obnovy vášho šatníka.

Ako to funguje? Prídite priamo na swap a prineste oblečenie, ktoré vám už nesedí či nerobí radosť, ale je čisté a použiteľné. Skrátka také, čo by ste posunuli aj kamarátke. Každá môžete priniesť maximálne 10 kusov oblečenia. Zároveň si môžete odniesť čokoľvek z toho, čo prinesú ostatné. Oblečenie, ktoré nenájde svojho majiteľa, bude posunuté ľuďom, ktorí to potrebujú.

piatok / 16:30 hod. / KC Christiana, Bagarova 20 / registračný príspevok je 2 eurá

Charitatívny vianočný trh

Charitatívny vianočný trh, organizovaný Medzinárodným dámskym klubom a manželkami akreditovaných veľvyslancov na Slovensku. Poďte na cestu okolo sveta, navštívte stánky viac ako 35 rôznych krajín, medzinárodných škôl, občianskych združení. Výťažok bude použitý na charitatívne účely na Slovensku.

nedeľa / 10:00 hod. / Stará tržnica / vstupné 4 eurá / 2 eurá

Swap v Dunaji

Posledná novembrová nedeľa patrí SWAPu oblečenia v KC Dunaj, ktorý organizuje Platforma udržateľnosti. Príďte, prineste vaše krásne oblečenie (ktoré nenosíte a len tak vám stojí v skrini) a za odmenu si odneste také, ktoré využijete.

nedeľa / 10:00 hod. / Dunaj˜ / vstupné 5 eur

zdroj: citylife.sk

Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí
9
Galéria

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie