Rôzne Správy

POLICAJT odstavil auto TESNE pred priechodom. Pokojne obedoval a nevedel, že tým niečo PORUŠUJE

Ak v centre Bratislavy nesprávne zaparkujete, veľmi pravdepodobne po návrate nájdete auto s papučou alebo už naložené na korbu odťahovky.

Ilustračný obrázok k článku POLICAJT odstavil auto TESNE pred priechodom. Pokojne obedoval a nevedel, že tým niečo PORUŠUJE
3
Galéria

Pod hradom a zvlášť na Zámockej ulici sa dosť zle hľadajú parkovacie miesta. Pri nesprávnom odstavení auta často hrozí, že ho nájdete s „papučou“ alebo rovno odtiahnuté. Pozná to asi každý Bratislavčan, ktorý sa sem-tam vyskytne v centre mesta.

Je šikovné na chvíľu odstaviť auto aj tam, kde je to zakázané. Bežný „smrteľník“ by tým však riskoval mastnú pokutu.

Tesne pred priechodom

Zdá sa však, že zákazy neplatia pre každého a tí, ktorí by mali ísť príkladom, ich porušujú. Čitateľka Bratislava24 sa s nami podelila o zážitok práve zo Zámockej ulice. Zostala veľmi prekvapená, keď videla, ako policajné auto bez toho, aby jeho posádka riešila nejakú akútnu „akciu“, zastavilo tesne pred priechodom. Zjavne hladný muž zákona, ktorý z neho vystúpil, sa išiel najesť do blízkej čínskej reštaurácie.

Naša čitateľka si počkala a keď už naobedovaného policajta videla vychádzať a kráčať naspäť k autu, slušne ho upozornila, že tak, ako zaparkoval on, je to vyslovene zakázané a práve polícia často na tomto mieste upozorňuje a pokutuje vodičov, ak odstavia vozidlá mimo vyhradených parkovacích miest.

„Na moju otázku, prečo parkuje na mieste, kde je to zakázane, sa opýtal, že prečo by nemohol. Veď vraj tu bežne parkujú autá hlava na hlave a on nevie, že by niečo porušil,“ opísala svoj zážitok naša čitateľka.

„Každú chvíľu spred priechodu mestskí policajti odťahujú autá, pretože porušujú vyhlášku a policajt netuší, čo je na tom zle. Potom sa čudujú, že policajti majú zlú povesť. Viem, že polícia môže porušovať predpisy, ak plní nejakú pracovnú úlohu. Tu však mal policajt iba jedinú úlohu – naplniť si brucho,“ dodáva čitateľka.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Jasné slová zákona

Podľa zákona o cestnej premávke vozidlá nesmú zastaviť ani stáť na priechode pre chodcov a vo vzdialenosti kratšej ako 5 metrov pred ním. Chránia sa tak chodci. Ak by autá parkovali v tesnej blízkosti priechodu, chodci by mali zhoršený výhľad na cestu, cez ktorú chcú prejsť.

Aj vodiči vozidiel, ktoré sa približujú sa k priechodu, by mohli pre zaparkované auto zbadať chodca neskôr a to by sa mohlo skončiť zrazením chodca na priechode.

Vodiči, ktorí toto pravidlo porušia, môžu očakávať nielen pokutu, ale keďže tvoria prekážku na ceste, môžu ich aj odtiahnuť.

Reakcia polície

Bratislava24 situáciu opísala aj samotnej polícii. „V tomto prípade bola nariadený kontrola postupu policajtov zo strany ich nariadeného. Až po jeho preskúmaní bude možné rozhodnúť o ďalšom postupe vo veci,“ informovala našu redakciu hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Parkovanie tesne pred priechodom pre chodcov, Zámocká ulica
3
Galéria

Viac o doprave v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM