KAW Rôzne Správy

Novinka, ktorá má zlepšiť NÁLADU cestujúcim: Zastávky MHD ohlásia HERCI, športovci aj speváci

Až 30 zastávok, nielen v centre mesta, budú hlásiť známe osobnosti. Zimný štadión napríklad Miro Šatan, Mokrohájsku Fero Joke.

Ilustračný obrázok k článku Novinka, ktorá má zlepšiť NÁLADU cestujúcim: Zastávky MHD ohlásia HERCI, športovci aj speváci
Zdroj: Dnes24.sk

Už viac ako rok je svet skúšaný pandémiou a zo všetkých strán sa na ľudí hrnú nie príliš pozitívne informácie. Bratislavský dopravný podnik sa preto rozhodol dopomôcť k lepšej nálade aj netradičným hlásením zastávok. Bratislava24 o tom informoval hovorca DPB Martin Chlebovec.

Nielen herci a speváci

Podľa slov hovorcu budú od 20. júla ohlasovať názvy zastávok hlasy známych osobností. „Cestujúcim sa bude počas nadchádzajúcich mesiacov prihovárať tridsať zvučných mien – speváci, herci, moderátori ale aj športovci, komici, lekári a zamestnanci DPB,“ uviedol Chlebovec.

Svoje hlasy prepožičali osobnosti zastávkam, ku ktorým majú profesijne, citovo, lokalitou alebo ich názvom blízko.

Prvá osobnosť, ktorá ešte minulý rok nahovorila hlásenie zastávky „Hodžovo námestie“ (pri Prezidentskom paláci), je prezidentka Zuzana Čaputová.

Teraz budeme vystupovať z MHD v sprievode hlasu Mira Žbirku, hokejistu Mira Šatana, moderátora Marcela Merčiaka či speváčky Jany Kirschner alebo moderátorky Adely Vinczeovej a jej manžela.

Viac o doprave v Bratislave

Zdroj: DPB, a. s.
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM