KAW Rôzne Správy

Pohyb v prírode áno, ale nie autom! Cesty do lesov budú uzavreté

S dodržiavaním kontroly zákazu vjazdu motorovým vozidlám budú pomáhať mestská aj štátna polícia.

Ilustračný obrázok k článku Pohyb v prírode áno, ale nie autom! Cesty do lesov budú uzavreté
15
Galéria

Počasie má byť výborné, takže sa dá predpokladať, že počas veľkonočných sviatočných dní sa napriek zákazu vychádzania lesy v okolí Bratislavy zaplnia výletníkmi.

Za hranice okresu nechoďte!

Prechádzky v prírode s rodinou, s ktorou žijeme v jednej domácnosti, zakázané nie sú. V Bratislave však táto výnimka platí iba v mieste hraníc Bratislavy. Do lesov okolo Modry, Svätého Jura, k zákutiam Malého Dunaja napríklad do Tomášova či k jazerám do Dunajskej Lužnej sa teda rozhodne chystať netreba.

Zostáva nám však krásny bratislavský lesopark, kde sa to bude pravdepodobne hemžiť ľuďmi. Uvedomujú si to aj zamestnanci Mestských lesov v Bratislave (MLB), ktorí sa na tento nápor vopred pripravili.

Do lesa bez auta

„Vzhľadom na prijaté obmedzenia očakávame najbližšie dni v lesoparku výrazný nárast pokusov o vjazd motorových vozidiel do zákazu vjazdu, hlbšie do lesa. Z uvedeného dôvodu sme uzatvorili všetky rampy a to aj tie, ktoré sú za bežných okolností otvorené. Cyklistov prosíme o zvýšenú opatrnosť pri prejazde cez/okolo rampy,“ informujú MLB na sociálnej sieti.

Podobne ako na cestách medzi okresmi, aj tu bude v strehu mestská aj štátna polícia, ktorá bude pomáhať kontrolovať dodržiavanie zákazu vjazdu motorovým vozidlám do mestských lesov.

Bratislavský lesopark
15
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie