Katarína Winklerová Rôzne Správy

Chodci versus cyklisti: Na ceste do lesa už nebudete musieť uskakovať z cesty

Úzka asfaltka neumožňovala príjemný prechod do lesa. Na ceste sa totiž neraz stretli autá s množstvom bicyklov.

Ilustračný obrázok k článku Chodci versus cyklisti: Na ceste do lesa už nebudete musieť uskakovať z cesty
7
Galéria

K horárni Krasňany by sa po novom mali výletníci dostať bezpečnejšie.

Nová prechádzková trasa

Obľúbenú prechádzku k rekreačnému areálu na konci Peknej cesty často peším turistom znepríjemňovalo uskakovanie pred bicyklami. Úzka asfaltka neumožňovala príjemný prechod smerom do lesa. Na ceste sa totiž neraz stretli autá s množstvom bicyklov. Ak k tomu pridáme chodcov, najmä rodinky s deťmi v kočíkoch, bolo to niekedy na hranici bezpečnosti.

Situácia by sa však mala výrazne zmeniť po tom, čo Mestské lesy v Bratislave vybudovali paralelnú novú cestu cez bývalé muničné sklady. Prejsť ste sa po nej mohli už počas uplynulého víkendu.

Vynovená cesta sa tiahne cez bývalé muničné sklady na Peknej ceste a vyústi pri horárni. „Na tomto úseku máte možnosť kritický úsek obísť, dostať sa k Horárni komfortnejšie a po ceste bez áut,“ uvádzajú MLB na sociálnej sieti.

Netreba zabúdať, že cesta je určená pre peších obojsmerne a pre cyklistov v smere hore. Cyklisti by teda na na cestu dole mali využiť asfaltovú cestu.

Cesta slúžila koňom

„Cesta vznikla rekonštrukciou starého konského úvozu, ktorý sa používal v dávnej minulosti,“ informujú mestské lesy na sociálnej sieti.

Povrch cesty tvorí najjemnejší makadám, vhodný aj pre kočíky či bicykle. Časť cesty lemuje ručne, tradičným spôsobom robený suchý múrik z kameňov, na ktorom počas prechádzky môžete zazrieť aj jašterice.

MLB v areáli muničných skladov zbúrali niekoľko budov v havarijnom stave, odviezli tony stavebného odpadu a smetí.

„Podarilo sa nám však zachovať cenné klenbové pivnice bývalej Horárne mestských lesov, po rekonštrukcii budú využité pre verejnosť,“ dodávajú MLB.

V priestore Muničákov sa ešte stále pracuje. Sprístupnená je len časť areálu, kadiaľ vedie nová cesta. Zvyšný priestor sa stále čistí. Neskôr ho MLB otvoria ako plnohodnotný prírodný areál.

Rekreačný areál Krasňany
7
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie