KAW Rôzne Správy

Policajti v mimoriadnom nasadení: Kde všade ich stretnete na ceste z Bratislavy?

Obmedzenie pohybu bude platné od polnoci stredy 8. apríla, skončí sa v pondelok 13. apríla v noci minútu pred polnocou. Policajti budú v strehu.

Ilustračný obrázok k článku Policajti v mimoriadnom nasadení: Kde všade ich stretnete na ceste z Bratislavy?
Zdroj: TASR

Tento rok hromadné „sťahovanie národov“ nehrozí. Vláda totiž včera schválila zákaz vychádzania počas Veľkej noci.

Obmedzenie pohybu bude platné od polnoci stredy 8. apríla, skončí sa v pondelok 13. apríla v noci minútu pred polnocou. Zákaz má, našťastie, aj výnimky. Nevzťahuje sa na cestu do zamestnania, nákup pre seba či niekoho iného, cestu do zdravotníckeho zariadenia, pohyb v prírode v rámci okresu, či cestu za starostlivosťou o blízkeho. Ak však chce niekto odísť na chalupu v prírode v inom meste, nemôže.

Polícia bude toto nariadenie prísne kontrolovať. Na sociálnej sieti upresnila, ako budú hliadky v čase zákazu vychádzania vyzerať.

Hliadky na hraniciach každého okresu

Policajné hliadky spoločne s príslušníkmi Ozbrojených síl SR budú kontrolovať všetky vozidlá, ktoré budú prechádzať jednotlivými okresmi na diaľniciach a cestách I. a II. triedy.

Ak budete prechádzať viacerými okresmi, kontrole sa budete musieť podrobiť opakovane, s čím bude spojené značné zdržanie na komunikáciách. Polícia preto odporúča necestovať medzi okresmi, ak to nie je nevyhnutné a ak sa na vás nevzťahuje jedna z výnimiek. Pri prejazde okresmi sa budete musieť preukázať policajnej hliadke občianskym preukazom.

Kontroly aj vrámci okresu

„Polícia bude kontrolovať osoby, ktoré sa budú pohybovať na verejných priestranstvách v rámci okresu s cieľom odhalenia osôb, ktoré do daného okresu prišli z iného okresu, a preto je nutné, aby každý, kto opustí svoje bydlisko, mal pri sebe doklad totožnosti – a to platí aj pre všetky osoby nachádzajúce sa vo vozidle,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

Tentoraz si dajte veľký pozor na dodržanie mimoriadneho opatrení a karantény. Je veľmi pravdepodobné, že za porušenie zákazu vychádzania vám „naparia“ pokutu do výšky 1 659 eur. Ak si nenasadíte rúško, môžete byť ľahší až o 1 000 eur.

Klamať sa neoplatí

„Ak dôjde ku klamstvu zo strany občana, bude možné si spätne vyhodnotiť jeho pohyb pomocou video záznamu z palubných kamier systému SOITRON a sankcia ho neminie,“ dodáva polícia.

Polícia na mieste vyhodnocuje každú situáciu individuálne. Ak zistia, že opatrenia nedodržíte alebo klamete, môžu vaše auto otočiť a poslať späť domov, prípadne vák k tomu „privalia“ aj pokutu.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie