Ilustračný obrázok k článku Podrazili obyvateľov? Plán opráv ciest vyvoláva vášnivé reakcie
Zdroj: Pavol Troiak

Podrazili obyvateľov? Plán opráv ciest vyvoláva vášnivé reakcie

Niektoré bratislavské cesty vyzerajú po zime ako tankodrom. V Novom Meste sa pre ich opravy dostal do konfliktu úrad s poslancami.

Správy Samospráva
Správy Samospráva

Podrazili obyvateľov? Plán opráv ciest vyvoláva vášnivé reakcie

Niektoré bratislavské cesty vyzerajú po zime ako tankodrom. V Novom Meste sa pre ich opravy dostal do konfliktu úrad s poslancami.

Ilustračný obrázok k článku Podrazili obyvateľov? Plán opráv ciest vyvoláva vášnivé reakcie
Zdroj: Pavol Troiak

V mestskej časti Nové Mesto chcú predísť tomu, aby sa pri opravách komunikácií na niektoré zabudlo. Miestni poslanci preto ešte koncom minulého roka žiadali, aby sa vypracoval plán opráv. Teraz sú sklamaní.

Podraz?

„Z plánovaných opráv ciest a chodníkov je podraz. V decembri som predkladal s kolegom Martinom Vlačikym uznesenie, ktoré malo byť prelomové v našej MČ Nové Mesto, keďže nič také tu doteraz nebolo. Náš úrad mal pripraviť do 31.3.2021 Záväzný plán opráv a obnovy ciest III. a IV. triedy a priľahlých chodníkov v správe našej MČ. Koncom marca pán prednosta na základe mojej pripomienky posielal e-mail na všetkých poslancov, v ktorom nám chcel predstaviť ,,akože“ pracovný materiál. Po jeho otvorení som ostal šokovaný,“ tvrdí poslanec Pavol Troiak.

Dodáva, že najskôr si myslel, že ide o prvoaprílový žar­t.

„Ďalšia smutná realita je tá, že predložený materiál vôbec nenapĺňa prijaté uznesenie, keďže návrh ulíc na rekonštrukciu majú byť rozdelené aj podľa volebných obvodov, aby sa nestalo, že rekonštrukcie sa budú vykonávať len vo volebných obvodoch, kde si rekonštrukciu vedia niektorí poslanci "vybaviť“ na úrade,“ dodáva.

Pasport

Miestny úrad ale kritiku odmieta. Hovorca Nového Mesta Marek Tettinger pre Bratislava24 uviedol, že poslanec začiatkom apríla namietal, že úrad nesplnil úlohu, ktorú má splniť do konca júna.

„Na základe tohto uznesenia z decembra 2020 mali kolegovia z investičného oddelenia do konca marca vypracovať plán opráv pre rok 2021, ktorý vychádza z rozpočtu mestskej časti na tento rok. Tento plán kolegovia vypracovali včas aj napriek mimoriadne náročnej situácie spôsobenej epidémiou CLOVID-19, ktorá zasiahla aj investičné oddelenie. V druhej časti uznesenia sa hovorí, že úrad má do konca júna (teda nie marca) pripraviť pasport priestorových technických údajov miestnych komunikácií III. a IV. triedy a k nim priľahlých chodníkov v správe a majetku MČ Bratislava-Nové Mesto vrátane ich stavebno-technického stavu. Na splnení tejto úlohy z uznesenia kolegovia pracujú,“ vysvetľuje Marek Tettinger.

Pavol Troiak je nespokojný aj s tým, že v pláne chýbajú ulice, ktoré sú dnes v zlom stave.

„Chýbajú tam ulice a chodníky z Februárky, Unitasu, Ahoj, sídliska Teplická, Kramáre, Biely kríž, Ľudová štvrť, Dimitrovka a aj Koliba. Bol som si pozrieť prepady na Robotníckej a Plzenskej, kde som našiel až 2 prepady mimo vozovky, ktoré náš úrad ohodnotil na 40-tisíc eur, je to veľa, málo? Nuž, nemôžeme sa čudovať, že cesty a chodníky v našej časti sú v dezolátnom stave a bohužiaľ nemajú žiadnu prioritu,“ hnevá sa poslanec.

Hovorca mestskej časti však prízvukuje, že pasport sa ešte len pripravuje a aktuálne vybraté komunikácie si vyžadujú vážne a rýchle opravy. Je na nich značný prepad, pravidelne sa objavujúce výtlky, alebo ide o cesty, ktoré sa nedajú obísť. Každopádne, do začiatku letných prázdnin by mal byť hotový pasport komunikácií v mestskej časti. Budeme sledovať, čo sa po tomto termíne zmení.

Z plánovaných opráv ciest a chodníkov podraz pre obyvateľov⁉️ V decembri som predkladal s kolegom Martin Vlačiky - za...

Posted by Pavol Troiak - Nové Mesto on Tuesday, April 6, 2021

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín