Správy Samospráva

Parkovanie v Starom Meste po novom: Spúšťa sa registrácia do systému PAAS

Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, sa rozšíri o lokalitu Staré Mesto Hlavná stanica - Blumentál.

Ilustračný obrázok k článku Parkovanie v Starom Meste po novom: Spúšťa sa registrácia do systému PAAS
9
Galéria
Zdroj: TASR

PAAS začal od 10. januára platiť v prvých troch lokalitách, a to Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Zóny s reguláciou parkovania sa majú postupne rozširuje aj do iných lokalít v hlavnom meste. Momentálne je to zóna Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste.

Postupne sa pripojí aj ďalšia časť, konkrétne zóna Ružinov – Nivy, kde sa rovnako pripravuje regulácia parkovania. „Spoločne tak bude zaregulovaná už veľká časť centrálnej oblasti Bratislavy, kde je veľký nápor na parkovanie nielen od rezidentov ale aj dochádzajúcich za prácou či službami. Aj s ďalšími mestskými časťami pracujeme na príprave nových regulovaných zón, postupne sa tak systém regulovaného parkovania PAAS rozšíri do ďalších lokalít Bratislavy,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

PAAS v Starom Meste

Obyvatelia Starého Mesta v zóne Hlavná stanica – Blumentál sa môžu od 9. marca registrovať do systému regulovaného parkovania PAAS a zakúpiť si parkovacie karty.

Zóna je ohraničená ulicami Pražská, Žabotova, Palárikova, Dobšinského, Smrečianska, Legionárska, Karadžičova, Mlynské nivy, Ul. 29. augusta, Poľná (v úseku Ul. 29. augusta – Sasinkova), Mickiewiczova, Kollárovo námestie, Námestie 1. mája, Hodžovo námestie a Štefánikova.

Samotná regulácia a kontroly v zóne Hlavná stanica – Blumentál začnú platiť od 21. apríla 2022.

Od tohto termínu tu tak bude možné parkovať len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po zaplatení hodinového parkovného.

Registrácia sa dá jednoducho vybaviť na stránke www.paas.sk. Stránka poskytuje aj všetky informácie o pravidlách regulovaného parkovania PAAS, vrátane návodu na registráciu.

Všetky podstatné informácie nájdete aj TU. Ak máte ďalšie otázky, je k dispozícii aj infolinka 0800 222 888.

Bonusová karta

Zaregistrovať sa tiež môžu všetci Bratislavčania s trvalým pobytom kdekoľvek v hlavnom meste a za desať eur na rok si môžu kúpiť takzvanú bonusovú parkovaciu kartu, s ktorou budú môcť parkovať v ktorejkoľvek regulovanej zóne dve hodiny denne bez ďalšieho poplatku.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Bratislava - Magistrát
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM