Správy Samospráva

Parkovanie v Bratislave: PAAS zavedú v ďalšej lokalite, pripravte sa na kontroly a pokuty

Držitelia rezidentských kariet budú môcť parkovať neobmedzene, ale nerezidenti si za parkovanie zaplatia.

Ilustračný obrázok k článku Parkovanie v Bratislave: PAAS zavedú v ďalšej lokalite, pripravte sa na kontroly a pokuty
5
Galéria
Zdroj: TASR/Daniel Veselský

Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, sa rozšíri o lokalitu Starý Ružinov – východ.

PAAS v Ružinove

Od 23. marca tu nebude môcť počas pracovných dní od 14.00 do 6.00 hod. v lokalite parkovať nikto, kto nie je zaregistrovaný v systéme PAAS. Na svojom webe o tom informuje mestská časť Ružinov.

Starý Ružinov patrí podľa samosprávy medzi miesta, kde je parkovanie najzložitejšie.

Preto to bude práve jeho časť "východ“ (medzi ulicami Jégého, Trnavská, Bajkalská a Záhradnícka), ktorá bude ako prvá začlenená do celomestskej parkovacej politiky," spresnila mestská časť.

Kontrola parkovania

Obyvateľov upozorňuje na 23. marec, odkedy sa začne kontrola parkovania v zóne. Držitelia rezidentských kariet budú môcť parkovať neobmedzene, ale nerezidenti si za parkovanie v pracovných dňoch od 14.00 do 6.00 hod. zaplatia 1,50 eura za hodinu. Ružinov avizuje, že do leta sa regulované parkovanie má rozšíriť na celé Nivy.

PAAS začal od 10. januára platiť v prvých troch lokalitách, a to Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Zóny s reguláciou parkovania sa majú postupne rozširovať aj do iných lokalít v hlavnom meste. Momentálne sa diskutuje o zóne Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste.

Fotografia je ilustračná

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM