Rôzne Správy

Modernú nemocnicu BORY otvoria o rok: Ambulancie privítajú pacientov postupne + VIDEO

V nemocnici plánujú uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií ročne a 350-tisíc ambulantných vyšetrení.

Zdroj: TASR

Nemocnica Bory v bratislavskej mestskej časti Lamač spustila predregistráciu pacientov. Predregistrácia je možná online na webe nemocnice. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare Jana Fedáková.

Otvorenie po etapách

Nemocnica Bory je dokončená na vyše 70 percent a otvoriť ju plánujú v marci 2023. „V okamihu, keď dostaneme povolenie na prevádzku nemocnice a staneme sa poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, približne mesiac pred otvorením, budeme vedieť predregistrovaných pacientov osloviť znova, aby doplnili svoje údaje týkajúce sa ich zdravotného stavu. Následne si môžu rezervovať prvé termíny na vyšetrenie,“ priblížil medicínsky riaditeľ nemocnice Róbert Hill.

Doplnil, že v nemocnici sa plánuje uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií ročne a 350-tisíc ambulantných vyšetrení. Nemocnica sa bude spúšťať do prevádzky počas deviatich mesiacov v etapách, od menej náročných činností až po tie komplexnejšie.

Ako prvé budú otvorené ambulancie a rádiodiagnostická časť, po nich bude nasledovať jednodňová chirurgia.

S rozbehom rádiodiagnostiky nemocnica zároveň otvorí aj pracovisko radiačnej onkológie. Súčasne so spúšťaním prvých pracovísk sa v nemocnici budú pripravovať i na otvorenie lôžkovej časti, spoločne s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ vymenovala Fedáková. Otvorenie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je naplánované na máj 2023.

Do nemocnice sa má presťahovať aj Centrum intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE) z polikliniky Medissimo v bratislavskej Petržalke. Následne nemocnica spustí do prevádzky laboratóriá, nemocničnú lekáreň, centrálnu prípravovňu liekov a nakoniec urgentný príjem a pracovisko dialýzy. „Dovtedy pôjde nemocnica v režime prevažne plánovaných výkonov,“ dodala hovorkyňa.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM