Komunálne voľby

Komunálne voľby sa blížia: Budú primátori Senca, Malaciek a Pezinka opäť kandidovať?

Súčasní primátori okresných miest v Bratislavskom kraji sa momentálne sústreďuje na aktuálne aktivity mesta. Zatiaľ sa rozhodujú, či sa budú uchádzať o miesta šéfov samospráv.

Ilustračný obrázok k článku Komunálne voľby sa blížia: Budú primátori Senca, Malaciek a Pezinka opäť kandidovať?
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Súčasní primátori okresných miest v Bratislavskom kraji sa ešte nerozhodli, či sa budú na jeseň opätovne uchádzať o mandát.

„Zvažujeme to,“ zhodujú sa vo vyjadrení pre TASR primátori Malaciek, Pezinka a Senca Juraj Říha, Igor Hianik a Dušan Badinský. Stručne, bez ďalších podrobností, priznal zvažovanie nad pokračovaním vo funkcii šéf pezinskej samosprávy. Súčasné funkčné obdobie je Hianikovo prvé.

Senec

Rovnako je od roku 2018 na poste šéfa samosprávy Senca Dušan Badinský. „Musím to ešte zvážiť, definitívne by som chcel prijať rozhodnutie v období okolo veľkonočných sviatkov,“ uviedol Badinský na otázku opätovnej kandidatúry.

Priznal zároveň, že súčasné turbulentné obdobie, ktoré po covidových strastiach postavilo pred samosprávy ďalšie ťažké úlohy v prípade reagovania na utečeneckú vlnu, ho nútia plne sa sústrediť na prebiehajúce procesy.

Malacky

Už tretie volebné obdobie by v prípade úspechu v jesennom hlasovaní stál na čele Malaciek Juraj Říha. I on sa však momentálne sústreďuje na aktuálne aktivity mesta.

Do jesene máme v pláne pripraviť výstavbu novej škôlky, základnej školy i nájomných bytov, energiu a čas je potrebné venovať rozbehnutým projektom, ako je výstavba mestskej podzemnej garáže, či príprava obstarávania výstavby športovej haly,“ pripomenul Říha. „Je pochopiteľné, že na moju prípadnú kandidatúru bude mať vplyv aj snaha dokončiť tieto významné projekty,“ dodal.

Droba a Vallo sa už rozhodli

Doterajší primátor hlavného mesta SR Matúš Vallo už potvrdil, že chce pokračovať. Podobne má plány obhájiť post aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa na jeseň uskutočnia v jednom termíne. Oficiálny dátum ešte nie je známy.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM