KAW Kultúra

Kam v Bratislave ZADARMO: Zažeňte jesenný splín na skvelom koncerte, októberfeste či festivale vína

Víkend prináša v hlavnom meste opäť kopu podujatí. Vyberie si každý - partia priateľov, samotári aj rodiny s deťmi.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave ZADARMO: Zažeňte jesenný splín na skvelom koncerte, októberfeste či festivale vína
Zdroj: www.unsplash.com

Vyskúšajte nový Malokarpatský obchvat

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sprístupní 24. októbra novú cestu, ktorá spája diaľničnú križovatku Triblavina s Chorvátskym Grobom. Ide o prvú etapu obchvatu Malokarpatského regiónu. Ešte pred oficiálnym sprejazdnením si ju bude môcť vyskúšať.

Symbolické otvorenie Malokarpatského obchvatu s názvom Jesenná kolonáda sa uskutoční v sobotu priamo na novovybudovanej ceste pri Chorvátskom Grobe. Popri kultúrnom programe bude mať verejnosť možnosť prejsť sa a previezť sa po novej ceste na bicykloch alebo kolobežkách.

sobota / od 12.00 do 17.00 h. / Malokarpatský obchvat

Ružinovský folklórny festival

Festival predstaví domáci i zahraničný folklór. Návštevníci sa môžu tešiť okrem hudobného a tanečného programu aj na predaj tradičných výrobkov, ukážku remesiel, výstavu insitného umenia a fotografií zo Srbska alebo tanečný workshop ľudových tancov. Vystúpi FS Devín, FS Karpaty, tanečný súbor Fricska a mnohí ďalší. Deti poteší divadlo Zábavka a bude aj workshop s Tancuj Tancuj Vykrúcaj. Chýbať nebude ani ukážka remesiel a predaj tradičných výrobkov.

sobota / Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28 / vstup je ZADARMO, treba si však na predstavenia (FS Devín, FS Karpaty, Fricska a Divadlo Zábavka) vopred rezervovať miesto TU

Novomestský festival vína

Festival sa tentoraz ponesie v atmosfére jesenných dní. Pripravená je ochutnávka vína malých slovenských vinárov, drobné občerstvenie aj hudobný program. O 17.00 hod. zahrá PETER BAŽÍK Band, o 18.00 hod. CHICK2CHICK TRIO, o 19.00 hod. KAROL DUCHOŇ REVIVAL – Ludo Kuruc Band. Deti poteší reťazový kolotoč a pukance zadarmo, od 14.00 – 20.00 hod.

sobota / od 14.00 – 22.00 hod. / pri Novej tržnici na Trnavskom Mýte

Remeselný októberfest

Veľký výber piva z malých remeselných pivovarov a k tomu street food gastronómia vás čaká už od piatku na terase Tržnice Nivy. Ochutnajte chutný zlatistý mok a dajte si niečo dobré pod zub!

piatok – nedeľa / Tržnica Nivy / každý deň od 12.00 do 22.00 hod.

Koncert pre naše mesto

Mestská strana Team Bratislava to roztočí v centre Bratislavy. „Sme vďační za každý prejav podpory. Koncert so skvelými kapelami si užijeme spoločne s vami,“ uvádza primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti. Na koncerte okrem iných vystúpia: Jana Kirschner, Para, Hex, Billy Barman, Medial Banana, Bad Karma Boy, Vec, Juraj Benetin.

nedeľa / Primaciálne námestie / od 17:00 hod.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM