KAW Rôzne Správy

Zaskočení vodiči aj cyklisti: Cyklopruh popri rušnej ceste nespĺňa parametre, tvrdí polícia

Ochranný pruh pre cyklistov je vodorovné dopravné značenie, do ktorého smie vodič motorového vozidla vojsť len v prípade nevyhnutnej potreby.

Ilustračný obrázok k článku Zaskočení vodiči aj cyklisti: Cyklopruh popri rušnej ceste nespĺňa parametre, tvrdí polícia
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Bratislavský kraj

Na Devínskej ceste pribudli nové ochranné pruhy pre cyklistov. Hoci by táto cesta potrebovala riadnu samostatnú cyklotrasu, jej zhotoveniu stále stoja v ceste rôzne povolenia.

Potrebná cyklotrasa

Ako informovali bratislavskeno­viny.sk (BN), rekonštrukcia cesty a vybudovanie cyklotrasy je už dlhodobo na posudzovaní vplyvu na životné prostredie. „Problémom navyše je, že pozdĺž cesty v jej tesnej blízkosti sa na veľkom úseku nachádzajú súkromné pozemky, záhrady a rodinné domy, takže budovanie cyklotrasy by tu bolo nesmierne náročné, preto sa uvažuje i o alternatíve viesť ju popri ramene Dunaja a cez ostrov Sihoť,“ píšu BN.

Magistrát vyznačil v októbri aspoň ochranný pruh pre cyklistov. Ten by mal zvýšiť pozornosť vodičov a donútiť ich, aby znížili rýchlosť, aby sa cyklisti cítili na ceste aspoň o trocha bezpečnejšie.

Nespĺňa parametre

Pozrela sa naň aj polícia, ktorá na sociálnej sieti skonštatovala, že ochranný pruh pre cyklistov na Devínskej ceste nespĺňa potrebné parametre.

V určitých miestach nemá parametre v súlade so schválenou projektovou dokumentáciou, teda 1,2 metra,“ uviedli bratislavskí krajskí policajti na sociálnej sieti.

Informácia o zistených nedostatkoch bude zaslaná správcovi komunikácie s cieľom ich odstránenia,“ dodali policajti.

Polícia apeluje na cyklistov, aby si dávali pozor na výtlky, poškodenú vozovku či nečistoty, ktoré sa na ochrannom pruhu nachádzajú.

Ochranný pruh pre cyklistov je vodorovné dopravné značenie, do ktorého smie vodič motorového vozidla vojsť len v prípade nevyhnutnej potreby. „V zmysle zákona o cestnej premávke vodič nesmie zastaviť a stáť na cestičke pre cyklistov, cyklistickom pruhu a na ochrannom pruhu pre cyklistov,“ doplnila polícia.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Bratislavský kraj
Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM