Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Fajnová grilovačka, Gypsy Fest aj veľkolepá River Show

Víkendové menu bude opäť pestré. O nebíčko v papuľke sa postará najväčšia grilovačka v meste a vytancovať sa môžete na fenomenálnom rómskom festivale.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Fajnová grilovačka, Gypsy Fest aj veľkolepá River Show
14
Galéria

bratislava – inline 2019

Korčuliari, cyklisti a iné nemotorové kolieska budú opäť jazdiť po bratislavských cestách. Letné piatkové jazdy sú skvelým spestrením nielen pre korčuliarov, ale aj cyklistov, kolobežkárov, skateboardistov, longboardistov či bežcov, ktorí si chcú užiť nočné mesto z inej perspektívy, vypnúť odreagovať sa po pracovnom týždni, schladiť sa v horúcom letnom počasí a pri tom si zašportovať a stretnúť priateľov.

bratislava-inline sa tento rok dostane aj do krásnej Rače. Príďte si užiť celkom novú trasu, ktorá povedie po cestách našej vinárskej mestskej časti.

piatok / 20:00 hod. / zraz pri Nemeckom kultúrnom dome v Rači

Gypsy Fest

Jedinečný koncept medzinárodného festivalu predstavuje rómsku kultúru inak, napríklad prostredníctvom hudobných projektov v podaní špičkových domácich a svetových umelcov. V celosvetovom merítku je toto podujatie tretím najväčším rómskym festivalom.

Tešiť sa môžete na Gipsy Boys Ulak, duo Maco Mamuko, Tomáša Botlóa, Gipsy Casual, Igora Kmeťa ml. a jeho hostí.

piatok – sobota / Hlavné námestie

Grill & Beer Festival Bratislava

Príďte si oddýchnuť, zabaviť sa, dobre sa napapať a zapiť to poctivým remeselným na najväčšej grill párty v meste. Šéfkuchári a grilmajstri zo Slovenska, ale aj zo zahraničia vám predvedú svoje grilovacie umenie, rôzne spôsoby grilovania a údenia mäsa a zeleniny.

Tešíť sa môžete na názorné ukážky grilovania s grillmajstrami, ochutnávky, prezentácie, súťaže v jedení (aj pivné) s hudobné koncerty.

piatok od 15:00 – 22:00 hod., sobota a nedeľa od 10:00 – 22:00 hod. / Park Andreja Hlinku

Maxišach

Získajte nový zážitok z šachu pri hre na šachovnici v dlažbe na Hviezdoslavovom námestí pri altánku.

piatok od 15:00 do 20:00 hod., sobota a nedeľa od 14:00 do 20:00 hod. / Hviezdoslavovo námestie

Cesta za šťastím

V sobotu je tu pre všetkých milovníkov najlepšieho priateľa človeka prvý ročník adopčnej akcie Cesta za šťastím. Na cvičisku KKSI v Rači bude prebiehať bohatý program pre celé rodiny – vystúpia legenda slovenskej pop-music Peter Nagy, herec a hudobník Juraj Bača, známy zo seriálu Komisár Rex, hrať budú aj skvelí hudobníci Peter Piťu Luha a Miško Oberman.

sobota / 11:00 – 17:00 hod. / na cvičisku KKSI v Rači

River Show 2019

Veľkolepá oslava života na Dunaji odštartuje už tento víkend. Už po piaty krát sa spoločne stretnete na brehu aj na rieke pred Eurovea. Zažijete exhibície top slovenských a zahraničných športovcov, fashion show, koncerty na vode, program pre malých aj veľkých lodivodov.

Nebudú chýbať exhibície vodných športov, výstava luxusných lodí, módne prehliadky top značiek, stretnutie jachtárov na Dunaji, prezentácia našich majstrov sveta a zaujímavé prednášky o Dunaji (turizmus, ekológia, história nábrežia).

sobota / 14:00 hod. / Eurovea

Triedime odpady s Braňom Jobusom

Organizácia Natur-Pack spolupracovala so spevákom a spisovateľom Braňom Jobusom na vydaní knižky Zberný dvor, motivujúcej deti k triedeniu odpadov. Spojením odkazu tejto knihy, Jobusovej skupiny Vrbovskí víťazi hrajúcej na recyklované nástroje a zážitkovej ekovýchovy vznikol unikátny program pre verejnosť, ktorý v predpremiére uvidíte práve na Tyršovom nábreží.

nedeľa / 15:00 hod. / Tyršovo nábrežie

Kam v Bratislave zadarmo
14
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie