Kam v Bratislave zadarmo: Pracovný týždeň spestria tvorivé dielne aj diskusie

Nový pracovný týždeň prinesie zaujímavé podujatia. Nebudú chýbať športové podujatia, diskusie, tvorivé dielne či premietanie filmov.

Yoga pre seniorov

Čím je človek starší, tým je fyzická aktivita dôležitejšia. Mestská časť Bratislava – Ružinov a Cultus Ružinov zaviedli pravidelné cvičenia pre seniorov s trvalým bydliskom v Ružinove úplne zadarmo. Cvičenia jogy sa konajú každý utorok.

utorok / 11:00 hod. / SD Prievoz / seniori z Ružinova vstup voľný

Utorková swingová tančiareň

Tančiarne vznikli z iniciatívy tancachtivých študentov. Cieľom podujatia je vytancovať sa do sýtosti. Zopakujete si to, čo viete, vyskúšate si nové figúry alebo si len posedíte pri príjemnej swingovej hudbe. Zmeny v dátume či mieste konania sú vyhradené.

utorok / 20:00 hod. / Metropol / dobrovoľné vstupné

Tvorivé dielne na Nivách

Ak obľubujete originálne výrobky, tvorivé dielne sú pre vás stvorené. Tvorivú atmosféru si užijú rodičia či starí rodičia s deťmi či vnúčatami. Budete si môcť vytvoriť domácu plastelínu z vínneho kameňa i plastelíne variácie na tému zimné vtáčiky.

streda / 17:00 hod. / SD Nivy

Československé väzby

Výstavný projekt OBJEKTívne sa koncentruje na mapovanie stavu súčasného 3D myslenia na českej a slovenskej výtvarnej scéne. Hlavným cieľom je konfrontovať a podporiť súčasnú podobu objektu ako osobitého spôsobu myslenia v priestore a nefiguratívneho jazyka foriem, tvarov a ich významových kontextov. Výstava sa sústreďuje na generácie umelcov, ktorí nastúpili na výtvarnú scénu po zmene režimu a v súčasnosti figurujú aj v širšom stredoeurópskom kontexte.

Komentovanú prehliadku povedie historik umenia, kritik a kurátor pôsobiaci v Prahe, a to Tomáš Pospiszyl, ktorý v rozhovore s vystavujúcim umelcom Viktorom Frešom odhalí významy jeho diel.

streda / 18:00 hod. / Kunsthalle

Diskusia k filmu Trhlina

Po slávnostnej predpremiére filmu ste pozvaní na diskusiu so spisovateľom Jozefom Karikom, režisérom Peterom Bebjakom a hercami. Nenechajte si ujsť rozhovor s tvorcami a príbehy z natáčania.

streda / 18:00 hod. / Panta Rhei – Bory Mall

Náhradní a predsa nenahraditeľní

V roku 2018 sa v Návrate venovali téme pestúnstva a natočili tri krátke filmy o troch pestúnskych rodinách. V diskusii po premietaní filmov doplnia pestúnski rodičia to, čo vo filmoch neodznie.

štvrtok / 17:00 hod. / .klub pod lampou

Astronomický klub

Voľnočasová aktivita pre záujemcov o vesmír, astronómiu a pozorovanie oblohy sa koná každý druhý štvrtok popoludní v čase zaujímavých astronomických úkazov.

štvrtok / 17:00 hod. / Prírodovedné múzeum SNM

Astronomická prednáška pre verejnosť

Prednáška je organizovaná v spolupráci s OZ Planetárium Bratislava. Prednášať bude RNDr. Katarína Maštenová.

štvrtok / 17:30 hod. / Prírodovedné múzeum SNM

Cvičenie pre seniorov

Človek nikdy nie je dosť starý na to, aby mohol začať s pravidelným cvičením. Šport je šanca na zmenu k lepšiemu životu. Všetci ružinovskí seniori sú vítaní. Ide o zdravotné cvičenie, ktoré sa koná každý piatok.

piatok / 10:30 hod. / SD Nivy / seniori z Ružinova vstup voľný

Prievozské tvorivé dielne

Tvorivé dielne sú určené všetkým kreatívnym Ružinovčanom. Vlastnoručne vyrobená malá pohyblivá bábka bude mať v detských očiach pravdepodobne oveľa väčšiu hodnotu ako hračka kúpená v obchode. Príďte si takúto bábku vyrobiť a zažite detskú radosť.

piatok / 17:00 hod. / SD Prievoz

Pezinok ako ideálne miesto pre život

Aké je ideálne mesto pre život? Kde sú jeho rezervy a ako môže mestu pomôcť občianska participácia? Debata o tom, ako budovať zdravé, moderné, otvorené a príjemné mesto so zakladateľkou niekoľkých lokálnych iniciatív a poslankyňou za Raču Lenkou Antalovou Plavuchovou a s urbanistom, aktivistom a novým primátorom Pezinka Igorom Hianikom.


piatok / 18:30 hod. / Schaubmarov mlyn v Pezinku / dobrovoľné vstupné

Foto: Ilustračné

Zdroj: bratislava.dnes24.sk