Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Mesto ponúka športové zážitky, skvelé letné koncerty aj tancovačky

Leto si treba užiť naplno! Počas víkendu nemusíte dlho hľadať, kde sa zabavíte. Hudba bude znieť z viacerých pódií nielen v centre mesta.

Zdroj: YouTube.com

Staromestská bratislava in-line

Vyznávači aktívneho pohybu majú príležitosť vychutnať si ho na korčuliach, kolobežkách a bicykloch v centre hlavného mesta na podujatí bratislava-inline.

„Jazdiť na korčuliach a bicykloch sa dá na mnohých miestach, no len občas v roku možno jazdiť po najširších a najrušnejších cestách vďaka tomuto podujatiu. Táto jazda je v 16. ročníku jediná po cestách Starého Mesta. Z Kamenného námestia vedie trasa popri Dunaji na Riviéru za mostom Lafranconi a späť po nábreží cez podjazd pod Hodžovým námestím okolo Slovenského rozhlasu i Dvoch levov. Je to ikonická trasa, ktorú treba zažiť,“ láka za organizátorov Monika Hurbanová.

Cieľom podujatia je podľa jej slov vychutnať si Bratislavu z inej perspektívy. Zažiť atmosféru a ducha mesta inak ako v každodennom živote na tých istých cestách, po ktorých chodia obyvatelia denne do práce či do školy.

piatok / Kamenné námestie / 18:00 hod. / vstup voľný

Festival Eurovea – Chick2Chick Trio

Hudobný projekt troch šarmantných dám, ktorý sa na scéne pohybuje už štvrtý rok. Ťažiskom hudby sú známe piesne v anglickom jazyku, prerobené do osobitých aranžmánov s prvkami jazzu, swingu, soulu a latina, využívajúcich ženský trojhlas. Každý hlas disponuje svojou špecifickou farbou, čo sa zaujímavo odráža pri súzvukoch všetkých hlasov.

Repertoár Chick2Chick tria zahŕňa svetové hity aj menej známe skladby z rôznych období populárnej hudby upravené do originálnych aranžmánov vyzdvihujúcich práve harmóniu ženského trojhlasu. Vlastná tvorba je komponovaná taktiež v anglickom jazyku, autorkou hudby aj textu je klaviristka Kristína.

piatok / Námestie M.R. Štefánika pri Eurovea / 20:00 hod.

Temperament na námestí

Jedenásty ročník festivalu Menšinové kultúrne leto chce prostredníctvom hudby priblížiť kultúru národnostných menšín žijúcich u nás. Vystúpia vnikajúci umelci, ktorí sú príslušníci menšín alebo sa menšinovou hudbou nechali inšpirovať. V piatok to bude Róbert Lakatoš so skupinou Rév. Spolu predvedú autorské úpravy maďarského folklóru.

piatok / Hviezdoslavovo námestie / od 18:00 hod. / vstup voľný

Zatancujte si v centre mesta

Komenského námestie ožilo a ponúka mnoho zaujímavých akcií. V piatok večer sa môžete pridať k tancujúcim a naučiť sa kroky viacerých spoločenských tancov.

piatok / Komenského námestie / 18:00 hod. / vstup voľný

Pezinský Permoník

Geopark Malé Karpaty skrýva mnohé tajnosti.Jednou z nich je aj mýtami opradená bytosť Permoník. Krásu minerálov, fosílii, drahých kameňov a šperkov si môžete prísť vychunať opäť a nechať sa vtiahnuť do bohatsva našej Zeme, umu našich predkov a šikovnosti ich deti. Viac sa dozviete TU.

piatok – nedeľa / Kultúrne centrum Pezinok, Holubyho ul. 42

T3 hopkanie

Utečte z dnešnej bláznivej doby do ešte bláznivejšej. Do zlatej éry, do doby swingovej. Zažite letný swingový večer na Trnavskom mýte. Naučíte sa základy swingu a potom to pred električkou roztočíte… Čím viac nôh na T3 pľaci, tým lepšie.

piatok / T3 električka na Trnavskom mýte / 19:00 hod.

Koncert kapely Živé kvety

Známa bratislavská kapela príde tentoraz zahrať do Cyklokuchyne. Letný augustový večer bude isto s hlasom Lucie Piussi ešte krajší!

sobota / Cyklo kuchyňa pri Starom moste / 19:00 hod. / vstup voľný

Yoga a meditácia s Fredym Ayisim

Fredy Ayisi bude na hodinách YOGY sprevádzať Ružinovčanov od najzákladnejších pozícií postupne k zložitejším ásanám. Dôraz sa kladie na sebauvedomenie svojho tela, nápravu pohybových vzorcov, strečing, posilnenie svalov a regeneráciu organizmu. Cvičenie je koncipované podľa potrieb a možností cvičencov. Prineste si pohodlné oblečenie, podložku a pitie.

nedeľa / Park A. Hlinku / od 17:00 do 19:00 hod. / vstup voľný

Koncert A. Repkovej a hviezdy Broadwaya Moyi Angely

Speváčka, autorka, herečka a hlasová koučka Anka Repková, známa z muzikálov Vlasy, Rocky Horror Show, Rebelové, TV Show Let's Dance a Bailando. A spolu s ňou americká speváčka, herečka a hlasová koučka, hviezda z Broadwaya a semifinalistka súťaže „Amerika má talent“: Moya Angela.

Obe vystúpia na Hlavnom námestí. Ide o ich prvý spoločný koncert a Moyino prvé vystúpenie na Slovensku. Na koncerte vystúpia v sprievode kapely a predstavia sa na ňom tiež ako dirigentky zborov. Anka Repková vystúpi so svojím zborom Spievanie nás baví a Moya Angela s 50-členným zborom, ktorý vznikne pod jej vedením počas 2-dňového speváckeho workshopu.

nedeľa / Hlavné námestie / 19:00 hod. / vstup voľný

Zdroj: YouTube.com

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie