Rôzne Správy

Bratislava v COVID automate konečne zmenila farbu. Čo sa mení v červenej zóne?

Bratislavčania si môžu trochu vydýchnuť, nemusia sa už testovať tak často.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava v COVID automate konečne zmenila farbu. Čo sa mení v červenej zóne?
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Slovensko je ako celok v COVID- automate stále čierne, no regionálne sa farby výrazne zmenili. Bratislava si napríklad polepšila a už je v druhom stupni varovania.

Červená

„Situácia na Slovensku sa mierne zlepšuje. Podľa regionálnej charakteristiky COVID-automatu budú mať už len dva okresy IV. stupeň varovania, teda čiernu farbu – a to okres Poprad a Kysucké Nové Mesto. Slovensko ako celok zostáva naďalej v čiernej farbe,“ píše Ministerstvo zdravotníctva na svojom facebooku.

Väčšina opatrení platí celoslovensky. Stále teda máme zákaz vychádzania po 20:00 hod. Výnimka však platí napríklad na prácu. Do zamestnania môžu chodiť iba tí, ktorí prácu nemôžu vykonávať z domu. Okrem negatívneho testu na COVID-19 je potrebné aj potvrdenie od zamestnávateľa s určením pracovnej doby a miesta výkonu práce.

Bratislava sa presunom do červenej fázy zaradila medzi okresy, kde nám stačí 14-dňové potvrdenie o negatívnom teste na koronavírus. Ale pozor! Zamestnanci škôl a školských zariadení potrebujú 7-dňový test i potvrdenie od zamestnávateľa bez ohľadu na zaradenie okresu.

Šport

Pobyt v prírode a šport je stále povolený len v rámci okresu a aj to len od 5:00 hod. do 20:00 hod.. V prípade hlavného mesta sa za okres považuje územie celého Bratislavského samosprávneho kraja. Keďže Bratislava je už červená, na cestu do prírody nepotrebujeme test. Ministerstvo má pre nás dobré správy.

„Pod hranicou 3000 hospitali­zovaných pacientov s ochorením COVID-19 sme už niekoľko dní, ak udržíme pozitívny vývoj poklesu v číslach, postupne sa Slovensko môže prepnúť do tzv. bordovej farby už 19. apríla,“ odkazuje rezort zdravotníctva.

Od 19. apríla by sa teda mohli uvoľniť opatrenia.

„Malo by to znamenať návrat žiakov vyšších ročníkov do škôl či otváranie interiérových prevádzok, kde je možné nosiť rúško. V stredu 14. apríla by mala zasadnúť pandemická komisia a vo štvrtok 15. apríla 2021 by malo byť známe, ako bude naša krajina fungovať v najbližšej budúcnosti,“ píše na svojom webe Ministerstvo vnútra SR.

Prečítajte si aj:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM