Aktualizované Rôzne

Nová atrakcia v bratislavskej ZOO: Otestujte sa pri interaktívnej hádajúcej stene

Bratislavská ZOO má pre svojich návštevníkov novučičkú atrakciu, ktorá poteší najmä vášnivých fanúšikov života pradávnych dinosaurov.

Ilustračný obrázok k článku Nová atrakcia v bratislavskej ZOO: Otestujte sa pri interaktívnej hádajúcej stene
35
Galéria

Bratislavská zoologická záhrada (ZOO) organizuje počas celého roka pre deti pestrý program, vďaka ktorému sa drobci zoznamujú nielen so zvieratkami, ale sa aj veľa naučia o ich živote.

Nová atrakcia

Opatrovatelia v ZOO sa snažia o to, aby mali zvieratká život nielen spokojný a dlhý, ale aj zaujímavý a pestrý. To isté platí aj na malých návštevníkov, ktorých už v týchto dňoch teší nová atrakcia v Dino parku. Pri interaktívnej hádajúcej stene si môžu overiť svoje vedomosti z ríše dinosaurov a čo-to naučiť aj svojich rodičov.

„Princíp a fungovanie steny je v tom, že pod jednotlivými tabuľkami sú otázky ohľadom dinosaurov a po odkrytí návštevníci môžu vidieť správnu odpoveď. Zároveň pri niektorých odpovediach sa môžu sami presvedčiť, o aký artefakt ide (či už zuby, koža, fosílie, pazúry a pod.) vložením ruky do jednotlivých otvoroch,“ Bratislava24.sk informoval Matúš Tluščák, manažér DinoParku Bratislava.

Okrem hádajúcej steny vás čaká v ZOO ešte jedna novinka – nový film Triceratop, na ktorom sa ešte pracuje. „Avšak film v 3D kine je premietaný zdarma počas celej sezóny, ako každý rok. Aj táto sezóna pokračuje v znamení mládať, kedy k dvojici malých triceratopsov pribudol nový veľký model Triceratopsa,“ dodal Tluščák.

Zoologická záhrada je otvorená počas apríla až septembra od 9:00 – 18:00 hod., pričom posledný vstup je o 18:00 hod., areál je otvorený do 19:00 hod. Cenník vstupeniek nájdete TU.

Zvieratká v ZOO Bratislava
35
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie