Rôzne

ZOO má novú atrakciu pre deti! Vláčik vás prevezie areálom od šeliem až k lemurom

ZOO Bratislava neustále skvalitňuje pobyt nielen zvieratkám, ktoré tu bývajú, ale aj návštevníkom. Najnovšie si môžete užívať jazdu štýlovým vláčikom.

Ilustračný obrázok k článku ZOO má novú atrakciu pre deti! Vláčik vás prevezie areálom od šeliem až k lemurom
35
Galéria
Zdroj: ZOO Bratislava archív

Okrem roztomilých prírastkov mláďat kulana, daniela a plameniaka pribudla v Zoologickej záhrade Bratislava (ZOO) nová milá atrakcia. Je ňou jazda vláčikom, ktorú si užijú detičky aj ich rodičia.

Nasadať!

ZOO Bratislava sa rozprestiera na ploche 96 hektároch, z toho je návštevníkom prístupných 35 hektárov. Niet preto divu, že sa nôžky najmä malých návštevníkov unavia skôr, ako stihnú navštíviť všetky zvieratká.

Od júna tak môžu návštevníci využiť novú atrakciu v zoologickej záhrade – jazdu vláčikom. „Centrálnou časťou ZOO sa môžu previezť detičky aj rodičia počas priaznivého počasia po celý týždeň,“ informuje ZOO Bratislava.

Trasa vláčika začína aj končí pod pavilónom veľkých mačkovitých šeliem. Popri tomto pavilóne vedie smerom k pavilónu primátov, pokračuje popri výbehu sitatúng západných, kde zabáča k zebrám a žirafám. Spodnou cestou popri jazierku a výbehov lemurov kata sa vracia naspäť. Celá jazda vláčikom trvá približne 15 minút. Vláčik ťahá tri až štyri vagóny, v ktorých sa môže naraz viezť 20 – 24 ľudí.

Lístok na vlak si zakúpite priamo pri vláčiku pod spodným detským ihriskom za 2,90 eur na osobu.

Zvieratká v ZOO Bratislava
35
Galéria
Zdroj: ZOO Bratislava archív
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM