Rôzne Správy

ZMENY na železnici medzi Bratislavou a Komárnom: Mestá spojí NOVÝ dopravca

Pri výbere dopravcu okrem ceny rozhodovali aj kvalitatívne kritériá ako počet miest na sedenie, klimatizované vozne, toalety či nízkopodlažnosť.

Ilustračný obrázok k článku ZMENY na železnici medzi Bratislavou a Komárnom: Mestá spojí NOVÝ dopravca
Zdroj: facebook.com/leo express

Novým železničným dopravcom na trati Bratislava-Komárno bude Leo Express. Nový dopravca by mal začať premávať od 10. decembra 2023 na najbližších deväť rokov, teda do 9. decembra 2032. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf.

Najvýhodnejšia ponuka

V súťaži na železničného dopravcu na trať Bratislava – Dunajská Streda – Komárno podľa neho predložila spoločnosť Leo Express najvýhodnejšiu ponuku.

O výsledku okrem ceny rozhodovali aj kvalitatívne kritériá ako počet miest na sedenie, klimatizované vozne, toalety či nízkopodlažnosť. Verím, že s novým dopravcom a jeho službami budú cestujúci spokojní,“ uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

O účasť v tendri prejavilo záujem 7 dopravcov, vo finále okrem spoločnosti Leo Express predložili svoje ponuky Železničná spoločnosť Slovensko a Yosaria Trains.

Víťaz súťaže by mal na trati jazdiť od 10. decembra 2023, je však možné, že to bude už o rok skôr. „Na základe odporúčania hodnotiacej komisie ponúkneme Leo Express možnosť prepravovať cestujúcich medzi Bratislavou a Komárnom už od 11. decembra 2022,“ uzavrel minister dopravy.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM