Rôzne Správy

Výpadky autobusov v Bratislavskom kraji: Nový dopravca sa pasuje s nedostatkom ŠOFÉROV

Pri najhoršom scenári pôjde o výpadok až 30 percent spojov v okresoch Senec, Pezinok aj Malacky.

Ilustračný obrázok k článku Výpadky autobusov v Bratislavskom kraji: Nový dopravca sa pasuje s nedostatkom ŠOFÉROV
Zdroj: Facebook.com/ARRIVA na Slovensku

V prímestskej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji budú musieť cestujúci v pondelok (15.11.) rátať s výraznými výpadkami spojov. Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba na sociálnej sieti informoval, že v najhoršom scenári pôjde o výpadok až 30 percent spojov.

So zabezpečením regionálnej dopravy začína v pondelok nový dopravca, spoločnosť Arriva, tá informovala, že obmedzenie sa bude týkať približne 50 spojov, ktoré sa dotknú najmä okolia Pezinka a Senca. Cestujúcich prosí o trpezlivosť.

Nedostatok vodičov

Droba tvrdí, že dopravca ho na možné obmedzenia upozornil počas soboty (13.11.). „Dôvodmi má byť nedostatok šoférov, pandémia, karanténa, ale aj nechuť vodičov prejsť k novému dopravcovi,“ konkretizoval. Šéf samosprávneho kraja oznámil, že dopravcu požiadal o bezodkladné zverejnenie spojov, ktoré nebudú premávať a naplánovanie spojov tak, aby výpadky čo najmenej postihli dôležité spoje počas špičky.

Kraj chce takisto na dennej báze dostávať aktualizované informácie, Arriva má v priebehu týždňa predstaviť plán, ako v čo najkratšom čase zabezpečiť zazmluvnenú dopravnú obslužnosť. „Upozornil som dopravcu, že kraj si za nevypravené spoje bude účtovať sankcie. V plnej výške,“ dodal Droba.

Nový dopravca

Arriva doteraz avizovala v prvých dňoch výpadok približne piatich percent spojov. Generálny riaditeľ dopravcu László Ivan deklaruje, že pracujú na tom, aby sa situácia stabilizovala v čo najkratšom čase. „Informácie o aktuálnych obmedzeniach získajú zákazníci na webovej stránke Arriva, na bezplatnej infolinke +421 915 733 733, od pondelka do nedele aj počas sviatkov či víkendov od 6.00 do 21.00 h, alebo prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk,“ doplnil.

Nový dopravca nahradí doterajšiu spoločnosť Slovak Lines. BSK s Arrivou ako víťazom tendra podpísal zmluvu na desať rokov za vyše 330 miliónov eur. Slovak Lines bude aj naďalej prevádzkovať autobusovú stanicu v Bratislave, ruší však spoj do rakúskeho Hainburgu i niektoré školské autobusy a spoje v MHD.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM