Kultúra

Skvelá správa pre Petržalku: Vianočné trhy by sa nám tento rok nemali vyhnúť!

Vianočné trhy by sa tento rok nemali vyhnúť ani bratislavskej Petržalke.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre Petržalku: Vianočné trhy by sa nám tento rok nemali vyhnúť!
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Vianočné trhy sú naplánované od 28. novembra do 22. decembra na Námestí republiky. Pripravených by malo byť šesť stánkov s občerstvením a tri stánky s remeselnými výrobkami. Režim fungovania vianočných trhov sa bude odvíjať od COVID automatu. Uviedla to hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Kontrole sa nevyhneme

Vstup na vianočné trhy sa bude riadiť režimom platných pravidiel COVID automatu, ktorým prispôsobíme aj spôsob regulovania a kontroly návštevníkov. Stánky budú v nočných aj doobedňajších hodinách strážiť členovia strážnej bezpečnostnej služby,“ skonštatovala Halašková.

Vianočnú atmosféru budú dopĺňať aj vianočné stromčeky. Okrem tradičného stromčeka, ktorého vysvietenie je naplánované pri samotnom otváraní trhov, budú opäť osadené aj menšie stromčeky, tzv. vianočné stromčeky vinšov a prianí.

Stromček s prianiami

Osadené budú pred kultúrnymi zariadeniami mestskej časti a ich rozsvietenie je naplánované na začiatok decembra. „Obyvatelia si na stromčeky budú môcť zavesiť či už v podobe vianočnej ozdoby alebo listu svoje prianie alebo vinš,“ priblížila Halašková. Chýbať nebudú ani nové prvky vianočného osvetlenia.

Aktuálny program Vianočnej Petržalky 2021 bude mestská časť zverejňovať na webovej stránke www.kulturavpetrazalke.sk.

Foto: Ilustračné

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM