Aktualizované Rôzne Správy

Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí nakoniec NEBUDÚ

Staré Mesto prehodnotilo rozhodnutie usporiadať vianočné trhy.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí nakoniec NEBUDÚ
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

AKTUALIZOVANÉ o 12.50 hod.: Staromestské vianočné trhy sa nebudú konať ani tento rok. Pritom Staré Mesto ešte včera informovalo o ich programe. Vzhľadom na pandémiu však padlo rázne rozhodnutie.

„Rozhodovanie nebolo ľahké, ale zodpovednosť a rácio sú vždy na prvom mieste. V situácii, keď sa od budúceho pondelka zavádza v červenej Bratislave čiastočný lockdown, sme pristúpili k zmene plánu. Vianočné trhy na Hviezdosavovom námestí nebudú. Je nám to ľúto presne tak ako vám,“ informovalo dnes na sociálnej sieti Staré Mesto.

Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí sa mali konať od 26. novembra do 23. decembra. Mali byť prístupné len pre očkovaných, vstupy na trhy mali byť kontrolované. Uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Trhy

V rámci vianočných trhov bolo pôvodne nahlásených 20 stánkov a jeden gril, nachádzať sa mali v oplotenom priestore. Okrem toho malo byť pôvodne pred historickou budovou SND šesť stánkov so suvenírmi.

Vianočné stromčeky

Vianočnú atmosféru na Hviezdoslavovom námestí bude dotvárať vianočný stromček. Tento rok ide o 12-metrový smrek pichľavý modrý. Mestskej časti ho daroval obyvateľ z Horných Janíkov – Zlaté Klasy, ktorý ho zasadil v roku 1986.

O niekoľko dní by mal pribudnúť aj druhý vianočný stromček, a to na Rázusovom nábreží pri Propelleri. Jeho osadenie je naplánované na 29. novembra. O jeho výzdobu sa postará výtvarníčka Nina A. Šošková.

Centrum mesta by mala čoskoro rozsvietiť aj vianočná výzdoba.

Koncerty si užijeme

Chýbať by tento rok nemali ani vianočné koncerty, pre pandemickú situáciu však nebudú koncentrované v centre mesta, ale v rámci festivalu Šťastné a veselé Staré Mesto rozptýlené na viacero miest v rámci mestskej časti.

Koncertovať sa bude napríklad v Horskom parku, pri Teplárni Dušana Jurkoviča, na trhovisku Žilinská, na Námestí Mateja Korvína, na Rázusovom nábreží či v parčíku na Belopotockého u­lici.

„Pôjde o menšie koncerty, pri ktorých očakávame, že sa na nich zúčastnia najmä komunity a ľudia žijúci, prípadne pracujúci v danej časti Starého Mesta. Zníži sa tým mobilita Staromešťanov a koncentrácia ľudí v úplnom centre mesta,“ doplnil Števove.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM