Aktualizované Krimi

NEŠŤASTIE v Bratislave: Vo výške 5. poschodia sa odtrhla plošina, jedna osoba neprežila! FOTO

Podľa operačného strediska Záchrannej a zdravotnej služby aj napriek snahe záchranárov sa jednu osobu nepodarilo zachrániť.

Ilustračný obrázok k článku NEŠŤASTIE v Bratislave: Vo výške 5. poschodia sa odtrhla plošina, jedna osoba neprežila! FOTO
6
Galéria
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Na Budatínskej ulici v Bratislave spadla vo štvrtok popoludní pracovná plošina.

Z miesta zásahu je nahlásená jedna zranená osoba. TASR o tom informovali z Operačného strediska hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

Po príjazde hasičov bolo prieskumom zistené, že ide o uvoľnenie plošiny s tromi robotníkmi vo výške piateho poschodia. „Hasiči momentálne jednej osobe ležiacej na zemi poskytujú kardiopulmonálnu resuscitáciu a dve osoby visiace vo výške zlaňujú pomocou lezeckej techniky,“ povedali hasiči. Z miesta zásahu je v súčasnosti nahlásená jedna zranená osoba.

Na mieste sa nachádzajú desiati príslušníci HaZZ s troma kusmi hasičskej techniky.

AKTUALIZÁCIA 16.35

Pád lešenia na Budatínskej ulici vo štvrtok popoludní napokon neprežila jedna osoba. Pre TASR to potvrdil Július Pavčo z operačného strediska Záchrannej a zdravotnej služby. Pavčo poznamenal, že aj napriek snahe záchranárov sa jednu osobu nepodarilo zachrániť.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru spresnila, že na mieste sa nachádzali dve pracovné plošiny, pričom došlo k nakloneniu jednej z nich, čo spôsobilo následný pád jednej z osôb.

Celkovo štyria ľudia

„V čase udalosti sa na plošinách nachádzali celkom štyri osoby,“ priblížila.

Podľa slov Križanovej jedna z osôb bola z plošiny zachránená použitím lezeckej techniky a ďalšie dve hasiči zachránili cez okno bytu.

„Osobu, ktorá utrpela pri páde vážne zranenia, sa ani napriek resuscitácii nepodarilo oživiť a svojim zraneniam na mieste podľahla. Zachránené osoby sa nachádzajú v opatere hasičov a posádky záchranej zdravotnej služby,“ dodala Križanová. Ako uzavrela, momentálne prebieha určovanie taktiky na zabezpečenie pracovných plošín.

Objektívom: Tragédia na Budatínskej si vyžiadala život jednej osoby
6
Galéria
Zdroj: TASR/Pavol Zachar
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM