Futbal Šport

Veľká škoda: Slovan nezvládol rozstrel s Bazilejom a v súťaži SKONČIL + FOTO

Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Veľká škoda: Slovan nezvládol rozstrel s Bazilejom a v súťaži SKONČIL + FOTO
9
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtkovej osemfinálovej odvete podľahli na Tehelnom poli FC Bazilej po rozstrele z 11 m 1:4, zápas sa po riadnom hracom čase a po predĺžení skončil nerozhodne 2:2. Rovnako 2:2 sa skončil aj prvý duel vo Švajčiarsku.

Skóre duelu otvoril v 10. minúte Malik Abubakari, o sedem minút neskôr stanovil polčasový stav Juraj Kucka. Po prestávke znížil na 2:1 Riccardo Calafiori, v nadstavenom čase poslal duel do predĺženia Zeki Amdouni. V rozstrele sa hostia presadili štyrikrát, za Slovan premenil svoj pokus iba Lucas Lovat. Duel sledovalo 21.675 divákov.

Žreb štvrťfinále a semifinále EKL je na programe v piatok 17. marca o 14.00 h vo švajčiarskom Nyone. Prvé štvrťfinálové zápasy sa odohrajú 13. apríla, odvety 20. apríla.

Odvetný zápas osemfinále EKL:

ŠK Slovan Bratislava – FC Bazilej 2:2 pp (2:2, 2:0), 1:4 v rozstrele z 11 m

Góly: 10. Abubakari, 17. Kucka – 53. Calafiori, 90.+3 Amdouni. Rozstrel: Diouf 0:1, Kucka nedal, Amdouni 0:2, Barseghjan nedal, Calafiori 0:3, Lovat 1:3, Males 1:4. Rozhodovali: Kehlet – Hummelgaard, Skytte (Dán.), ŽK: De Marco, Lovat – Zeqiri, Calafiori, 21.675 divákov.
/prvý zápas 2:2, Bazilej postúpil do štvrťfinále/

ŠK Slovan Bratislava: Chovan (120. Trnovský) – Medveděv, Kašia, De Marco, Lovat – Kankava – Čavrič (97. Barseghjan), Kucka, Čakvetadze (72. Lichý), Weiss (90.+2 Jarjue) – Abubakari (90.+2 Zuberu)

FC Bazilej: Hitz – Lang, Pelmard, Calafiori, Kade (66. Lopez) – Ndoye (101. Burger), Diouf, Xhaka (82. Fink), Amdouni – Zeqiri, Augustin (66. Males)

Švajčiari začali lepšie, v úvodnej dvojminútovke držali loptu na kopačkách, ale prvú obrovskú šancu mal Slovan. V 6. minúte potiahol loptu po pravom krídle Čavrič, posunul ju do Aboubakarimu, ale útočník Slovana zo šiestich metrov neprekonal Hitza. Brankár hostí jeho pokus vytesnil na roh.

Ghanský zakončovateľ však všetko napravil o štyri minúty neskôr, keď po centri Weissa a následnej hlavičke Kucku zostal nekrytý na hranici päťky a loptu zasunul do brány – 1:0.

Po tomto góle Švajčiari otvorili hru, do brejku sa vzápätí dostal Čakvetadze, ale nezvládol jeho záver. V 17. minúte však burácalo vypredané Tehelné pole po druhý raz. Kucka vysunul Abubakariho, ktorý po pravej strane prenikol a poslal loptu do šestnástky nabiehajúcemu Čavričovi. Calafiori prihrávku odvrátil, ale iba ku Kuckovi, ktorý nekompromisnou strelou k pravej žrdi zvýšil náskok „belasých“.

Slovan sa potom viezol na euforickej vlne, hostí nepúšťal do nebezpečných priestorov a vytláčal hráčov Bazileja spred pokutového územia. V 33. minúte mal ďalšiu šancu Čavrič, ale hlavou po centri Abubakariho minul.

Po prestávke mal ihneď šancu Čavrič, ktorý mohol aj sám zakončiť, ale centrom hľadal Abubakariho a ten na jeho center nedosiahol. Ghanský útočník potom ideálne nezakončil ani ďalší svoj pokus. V 53. minúte sa hostia z nenápadnej akcie tešili zo svojho prvého gólu, keď sa lopta po rohovom kope dostala na nohu Calafioriho a obranca Bazileja ju poslal bez prípravy do siete – 2:1.

Nahnevaný tréner

Od tohto momentu boli hostia nebezpečnejší smerom dopredu, Slovan čakal na brejkové situácie. V 65. minúte mali Švajčiari šancu vyrovnať, no Chovan zachránil po strele Augustina. O desať minút neskôr prišla ďalšia hrozba zo strany Bazileja, Zeqiri však netrafil loptu ľavačkou ideálne. Asi najväčšiu šancu v zápase nepremenili hostia v 80. minúte, keď Amdouni trafil najskôr do Kašiu a potom poslal odrazenú loptu vedľa brány.

To už nevydržal tréner Weiss, ktorý v návale hnevu vbehol do ihriska a od arbitra videl žltú kartu.

V závere hostia tlačili a napokon sa dočkali. Amdouni vystrelil spoza šestnástky, lopta pred Chovanom skočila a brankár Slovana ľahkú strelu nechytil – 2:2.

Predĺženie v prospech hostí

Po dvoch minútach predĺženia mal gól na kopačke Zuberu, ktorý po pravom krídle prešprintoval obrancu, ale vystrelil veľa žrde. Hostia odpovedali hlavičkou Zeqiriho, ktorá mierila do stredu brány. V druhej časti predĺženia už obe mužstvá hrali najmä s dôrazom na to, aby neurobili chybu, hoci švajčiarsky vicemajster mal viac z hry.

Štyri minúty pred jeho koncom ešte pohrozil Lovat, ale v dobrej pozícii netrafil bránu. V závere ešte Chovana v bránke Slovana nahradil Trnovský, ktorý dostal dôveru do rozstrelu. Ten však zvládli lepšie hostia, ktorí premenili štyri pokusy, za Slovan bol úspešný iba Lovat.