Rôzne

V Tavarikovej osade nad Dúbravkou zrekonštruovali strmý úsek turistického chodníka

Členovia občianskeho združenia Tavarikova osada opravili vyše 120-metrový úsek s prevýšením takmer 25 metrov.

Ilustračný obrázok k článku V Tavarikovej osade nad Dúbravkou zrekonštruovali strmý úsek turistického chodníka
2
Galéria
Zdroj: Facebook

Ľudia, radi navštevujúci lesy nad bratislavskou Dúbravkou, dostali darček v podobe zrekonštruovaného turistického chodníka v Tavarikovej osade. Členovia občianskeho združenia (OZ) Tavarikova osada s podporou Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a mestskej časti Bratislava-Dúbravka opravili vyše 120-metrový úsek s prevýšením takmer 25 metrov.

Nový povrch

Trasa smeruje z Tavarikovej osady na križovatku Jezuitské lesy. Je celoročne využívaná pešími i cyklistami, pre svoju strmosť a nevhodnému stavebno-technickému stavu bola doteraz skôr adrenalínovým či už výstupom, alebo zostupom. „V súčasnosti je už na tomto úseku asfaltový, trvalo udržiavateľný kryt,“ informoval Peter Gaal z OZ Tavarikova osada.

„Náklady na rekonštrukciu dosiahli 7 020 eur, ich hlavnú časť – 5 000 eur, pokryla dotácia BSK, mestská časť prispela sumou 1 000 eur a na zvyšok sa vyzbierali samotní členovia občianskeho združenia,“ dodáva Gaal. Podľa jeho slov sa združenie spolu s miestnymi záhradkármi a dobrovoľníkmi svojpomocne podieľalo aj na úprave podložia pod asfaltovým krytom.

Chodník už má aj cyklistické značenie. „Na jar pri vhodných poveternostných podmienkach príde i k úprave a doplneniu zvislého a vertikálneho dopravného značenia,“ doplnil Gaal.

Tavarikova osada
2
Galéria
Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM