Správy Samospráva

V Ružinove sa parkuje po novom: Na TÝCHTO uliciach čakajte zmeny a KONTROLY

V mestskej časti už PAAS platí od 23. marca v lokalite Starý Ružinov - východ. Tento týždeň sa pridala lokalita Starý Ružinov a zmena čaká aj časť Nív.

Ilustračný obrázok k článku V Ružinove sa parkuje po novom: Na TÝCHTO uliciach čakajte zmeny a KONTROLY
5
Galéria
Zdroj: Bratislava - Magistrát

Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, sa rozšíril o ďalšie dve ružinovské lokality, a to Starý Ružinov – západ a zónu 500 bytov.

Parkovné alebo PAAS

Po novom v týchto lokalitách nezaparkuje počas pracovných dní od 14.00 do 6.00 h nikto, kto nie je zaregistrovaný v systéme PAAS. Držitelia rezidentských kariet môžu parkovať neobmedzene, nerezidenti si za parkovanie v danom čase zaplatia 1,50 eura za hodinu.

Od 3. mája 2022 tu je možné parkovať len s parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade parkovného v regulovanom čase,“ konštatuje hlavné mesto na sociálnej sieti. Obe lokality patria v mestskej časti medzi tie, kde je situácia s parkovaním komplikovanejšia, aj preto miestna samospráva už v minulosti zaviedla pilotný projekt regulácie parkovania v štvrti 500 bytov.

Zmeny v zóne Nivy

Ružinov začal už aj s realizáciou dopravného značenia v zóne Nivy, v časti Svätoplukova – Košická. Ide o ďalšiu lokalitu na jeho území, ktorá sa má začleniť do Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), kde platí celomestská parkovacia politika. Stať by sa tak malo začiatkom júna.

Prosíme preto, aby obyvatelia zóny, ako aj jej návštevníci rešpektovali dočasné dopravné značenie a v daných termínoch na vymedzených úsekoch ciest neparkovali,“ vyzýva samospráva na svojom webe.

V Ružinove už PAAS platí od 23. marca v lokalite Starý Ružinov-východ a od 3. mája v lokalite Starý Ružinov-západ a zóne 500 bytov. V júni je v pláne zapojenie časti Košická – Miletičova – Prievozská a na prelome júna a júla Ružová dolina. „Do leta tak príde k rozšíreniu zóny na celú oblasť Nív, od Starého Mesta až po Bajkalskú ulicu,“ konštatuje hlavné mesto na sociálnej sieti.

Prvými troma lokalitami, kde začal od 10. januára systém platiť, boli Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Koncom mája, a to 25. mája, sa má zapojiť zóna Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste.

V Ružinove už PAAS platí od 23. marca v lokalite Starý Ružinov – východ. Prvými troma lokalitami, kde začal od 10. januára systém platiť, boli Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Koncom mája, a to 25. mája, sa má zapojiť zóna Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM