Kultúra

V centre Bratislavy to v piatok a sobotu ožije druhým Ázijským víkendom

K hudobným a tanečným vystúpeniam, bojovým ukážkam pribudne tradičné čínske kreslenie tušom a kuchárska šou z indonézskej reštaurácie.

Ilustračný obrázok k článku V centre Bratislavy to v piatok a sobotu ožije druhým Ázijským víkendom
5
Galéria
Zdroj: TASR

Ukážky bojových umení, exotických tancov a hudby, kreslenie tušom či kulinárska šou sú v programe Ázijského víkendu. Jeho druhý ročník sa uskutoční v piatok a sobotu (2. a 3. 8.) na Hlavnom námestí v Bratislave.

Ázijský víkend

„Bude to v spolupráci s veľvyslanectvami Číny, Indie, Indonézie, Japonska, Južnej Kórey a Vietnamu. Ich veľvyslanci a diplomati sa zúčastnia oficiálneho ceremoniálu, ktorý v piatok o 15.30 h otvorí štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR František Ružička,“ informuje Miriam Šlosárová z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS), ktoré podujatie organizuje v rámci cyklu Medzinárodná Bratislava.

Po otvorení India predstaví cvičenie jogy, hru na tradičný hudobný nástroj – sitar a tanec Bharatnatyam. Južná Kórea ukážky bojového umenia Taekwondo i tradičné piesne a tance. Podobne sa predstaví Vietnam a Indonézia. Okrem hudby Čína predvedie módnu prehliadku tradičného odevu qipao. Večer uzavrie Japonsko hudobným vystúpením String Quarter.

Sobotný program pokračuje od 17:00 hod. K hudobným a tanečným vystúpeniam, bojovým ukážkam pribudne tradičné čínske kreslenie tušom a kuchárska šou z indonézskej reštaurácie. Podujatie ukončí tradičné indonézske hudobné vystúpenie Javanese Gamelan.

Opäť nebudú chýbať stánky veľvyslanectiev, ktoré ponúknu knihy, informačné materiály, ochutnávky tradičných jedál, rôzne hry a súťaže.

Ázijský víkend 2018
5
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie