Nina Táborská Rôzne

V Bratislave otvorili obrovský detský Svet zábavy, láka na 5-poschodový Megahrad. Toto sú jeho najväčšie vychytávky

5-poschodový Megahrad, rôzne atrakcie, lezecká veža, autodráha, trampolíny, preliezačky, pieskovisko, tvorivé dielničky či divadielko. To všetko je súčasťou len dnes otvoreného Sveta zábavy, ktorý je určený všetkým deťom od jedného až do 15 rokov. Prečítajte si, čo všetko je jeho súčasťou.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave otvorili obrovský detský Svet zábavy, láka na 5-poschodový Megahrad. Toto sú jeho najväčšie vychytávky
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk

Nákupno-zábavné, rodinne zamerané centrum Bory Mall otvorili v novembri minulého roka. Na viac ako 54-tisíc metroch štvorcových ponúka 196 obchodov, kaviarní a reštaurácií, ku ktorým sa teraz pridal aj najväčší detský Svet zábavy.

Pre deti všetkých vekových kategórií je pripravených 57 hracích zostáv s viac ako 120 rôznymi atrakciami umiestnenými celkovo na ploche 4550 metrov štvorcových. Svet zábavy za 1,4 milióna eur je súčasťou nákupného centra, ktoré zastrešuje developérska odnož známej finančnej skupiny Penta. Názov Bory Mall vychádza z miestopisu lokality, na ktorej stojí.

Viac o centre Bory Mall sa dozviete tu: Päť dôležitých informácií o Bory Mall

Čo ponúka nový Svet zábavy

Areál Sveta zábavy sa skladá z dvoch častí. Prvou je verejná vonkajšia zóna s 23 samostatne stojacimi zostavami vrátane vzdelávacích atrakcií pod názvom Veda hrou a veľkej hracej zostavy. Druhá časť má rozlohu 3-tisíc metrov štvorcových a je rozšírením Buppi – detského sveta s celkovo 34 zostavami.

Najväčším lákadlom je obrovský, 5-poschodový Megahrad, ktorý siaha do výšky 11 metrov a podľa slov riaditeľa Bory Mall Milana Klégra, ide o najväčšiu zostavu tohto typu v rámci strednej Európy, ktorá je postavená v exteriéri. Súčasťou hradu sú 6-metrov vysoké šmykľavky, lanové mosty, rampy, boxovacie mechy aj 50 metrov dlhá dráha na spúšťanie sa na nafukovacích kolesách.

Nevýhodou vonkajšieho Sveta zábavy je fakt, že v škaredom počasí nebude možné využívať všetky atrakcie, ktoré ponúka. „Svet zábavy bude otvorený rovnako ako všetky ostatné obchody, exteriér bude otvorený podľa počasia. Na Megahrade budú vždy k dispozícii animátori, ktorí jednak deťom vysvetlia ako ktorá atrakcia funguje, no budú aj dohliadať na ich bezpečnosť,“ povedal pre Bratislava24.sk Milan Klégr.

Atrakcie sú rozdelené do zón podľa vekových kategórií. Okrem Megahradu sú súčasťou nového zábavného sveta aj hojdačky, pieskovisko, trampolíny, tvorivé dielničky, divadielko, lezecká veža, autodráha so šliapacími autíčkami či visutá lanová dráha, z ktorej sa tí odvážnejší budú môcť spúšťať až z výšky viac ako 7 metrov nad zemou.

V interiéri sa nachádza aj bufet a samostatné toalety.

„Veľmi ma teší, že najmenšia mestská časť má najväčší detský svet. Deti sa tu budú môcť zabávať pohybom,“ poznamenal počas dnešného otvorenia starosta MČ Lamač Peter Šramko. Podľa detskej psychologičky Márie Balážovej je dôležité, aby malo dieťa možnosť hýbať sa tak, ako práve ono samo chce. „Dieťa by malo každý deň dostať priestor na uvoľnenie napätia zo školy a zo sedavých činností,“ dodala psychologička.

Areál bude do 1. júna pre návštevníkov otvorený zadarmo.

Výstavba Bory Mall sa začala v januári 2013 a je súčasťou prvej etapy novej mestskej štvrte BORY. Hlavné mesto chce v budúcnosti do lokality predĺžiť aj električkovú trať z Dúbravky. Pri Boroch bude údajne stáť aj nová železničná stanica, o tomto projekte sa viac dočítate tu: Pri Boroch bude údajne stáť nová železničná stanica

Video: Svet zábavy
1
Galéria
Svet zábavy v Bory Mall
20
Galéria
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM