Nina Táborská Rôzne

Aj toto môžete nájsť v novom nákupno-zábavnom centre. Päť dôležitých vecí o Bory Mall

Vo štvrtok slávnostne otvorili nákupno-zábavné, rodinne zamerané a hlavne obrovské centrum Bory Mall. Už od rána jeho brány prekročili tisícky návštevníkov. Pri jeho otvorení sme boli aj my. Prinášame vám odpovede na päť základných otázok, ktoré by ste mali vedieť o novootvorenom nákupnom centre.

Ilustračný obrázok k článku Aj toto môžete nájsť v novom nákupno-zábavnom centre. Päť dôležitých vecí o Bory Mall
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk

1. Čo je vlastne Bory Mall?

Vitajte v 150 miliónovom nákupnom centre, so 196 obchodmi a reštauráciami, na prenajímateľnej ploche 54-tisíc m2, s 2400 parkovacími miestami, zastrešenom developérskou odnožou známej finančnej skupiny Penta. Názov Bory Mall vychádza z miestopisu lokality, na ktorej stojí. Centrum je súčasťou prvej etapy novej mestskej štvrte Bory.

2. Potrebuje Bratislava ďalšie nákupné centrum?

Shopping Palace, Polus City Center, Aupark, Avion, Eurovea, Central, Retro, OC Danubia,… Pomer obchodných plôch na obyvateľa je v Bratislave jeden z najväčších v Európe. Potrebuje teda hlavné mesto ďalšie centrum?

Bory Mall naplní nákupné potreby a očakávania predovšetkým obyvateľov Devínskej, Lamača, Dúbravky, Záhorskej Bystrice či Malaciek. Dochádzať do centra mesta je pre nich rovnako obtiažne ako pre Petržalčana dostať sa do Bory Mall. Rovnako tak Ružinovčania či obyvatelia napríklad tretieho bratislavského okresu,… aj pre nich je zrejme jednoduchšie navštíviť ostatné zo spomínaných nákupných centier.

Ako sme spomenuli, Bory Mall bude súčasťou novej mestskej štvrte Bory a tak sa potenciál centra výrazne zvýši. Otázna je skôr návštevnosť počas dňa, zatiaľ čo ostatné nákupné centrá stoja v ľahko dostupných zónach či v blízkosti biznis centier, blízke okolie Bory Mall je momentálne opustené. Ak nepočítame Hornbach a Merkury Market.

3. Čo nové ponúka centrum?

Bory Mall by sa dalo opísať ako Eurocentrál, Eurovea a Centrál v jednom, podobný obchodmi a službami, a tiež samotným dizajnom. Avšak, bez obľúbených značiek ako Bershka, Zara, Stradivarius, Pull & Bear – tie tu nenájdete.

Nájdete tu obchody s oblečením, športovými potrebami, elektronikou, kníhkupectvo, detský svet, supermarket Billa, Poštu, Golem fitness centrum, polikliniku ProCare – nič nové. Inak ten istý tovar, sa momentálne odlišuje len špeciálnymi cenami a akciami, ktoré pravdaže platia len počas slávnostného otvorenia. To začína dnes a končí v nedeľu.

Čo je nové a v Bratislave vôbec po prvýkrát je obľúbená značka Mango, ktorá v Bory Mall predstaví MNG for Men, čiže módu pre mužov, centrum sa bude rozhodne líšiť v službách, ktoré potešia tých najmenších, avšak z avízovaných detských kútikov a svetov (Kids Sport Academy, Buppi detský svet, Detské mesto povolaní) sú zatiaľ všetky nedokončené a zatvorené. Takže ako hlásajú bilbórdy „Zabavte sa v detskom svete“ sa zatiaľ nezabavíte.

Ženského návštevníka poteší Sinsay – vôbec prvá predajňa na Slovensku ponúka modernú ženskú módu.

Okrem toho nájdete v Bory Mall klasiku v podobe Puppa Milano, Manufaktúra, Desigual, FAnn parfumérie, Panta Rhei, H&M, Lindex, New Yorker, Reserved, Baťa, Sports Direct, Nike… a z mŕtvych povstalo dokonca aj Kenvelo.

Food courty neponúkajú zatiaľ nič špeciálne, veľa z nich nie je ešte otvorených, nájdete tu McDonald's, Kolibu, Subway, najväčší záujem bol o Fresh BBQ.

4. Otvorené narýchlo?

Centrum potrebuje doladiť niekoľko detailov. Káble, kýble, prasknuté sklo,.. O tom, že bolo otvorené narýchlo a aby sa dodržal stanovený termín svedčia aj fotografie, ktoré nájdete vo fotoalbume.

Na parkovisku chýbajú značenia, ktoré by sa hodili aj v samotnom nákupnom centre. Rozlohou je vôbec najväčšie aké tu máme, hoci sú tu informačné tabule, hodilo by sa viac značení pre lepšiu orientáciu. Celkovému dojmu rozhodne prispeje dokončenie okolia centra, zatiaľ pôsobí nie najútulnejším dojmom.

Najkrajšiu časť tvorí otvorená záhrada priamo v srdci nákupného centra, celkový dojem vylepšujú zaujímavé architektonické prvky, predajne sú veľké, prehľadné, moderné.

5. Ako sa dostať do Bory Mall?

Linky 21 25 a 92 budú obojsmerne zastavovať na novej zastávke Bory Mall umiestnenej na hlavnej ceste II/505 pri Bory Mall.

Vybrané spoje prímestskej linky 219 (102401) s trasou Autobusová stanica Mlynské nivy – Marianka – Stupava – Borinka budú taktiež zastavovať na zastávke Bory Mall spolu s linkami MHD.

Autobusy kyvadlovej dopravy budú cestujúcich prepravovať bezplatne a budú zachádzať pred nákupné centrum Bory Mall. Dopravcom je spoločnosť Slovak Lines. Kyvadlová doprava premáva na trasách:

  • Borská – Damborského – Alexyho – OD Saratov – Pri kríži – Bory Mall – Lamač-Staré záhrady – Vrančovičova – Pod násypom / Lediny – Segnáre
  • Stupava, aut. st. – Stupava, dom dôchodcov – Stupava, ZŠ – Stupava, Mást – Krče – Pri krematóriu – Bory Mall

Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre osobnú dopravu je prístup z diaľnice D2 jednoduchý, na parkovisku môžete parkovať bezplatne.

VIDEO: Bory Mall otvorenie
1
Galéria
Otvorené narýchlo?
5
Galéria
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM